MHP’li vekil Durmuş’tan Meclis’te ‘peygamber’ ayıbı
MHP Kırıkkale Milletvekili Osman Durmuş’un Başbakan eşine söylediği sözler mecliste kavga çıkardı

3 Şubat 2010 Çarşamba   09:06

MHP Kırıkkale Milletvekili Osman Durmuş’un TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı tahrik edici konuşma Meclis’te gerginliğe yol açtı. Durmuş, önce AK Partili il yönetim kurulu üyesinin Başbakan Erdoğan’ı peygamber olarak gördüğünü iddia etti.

SİZİ GİDİ BEYAZ YAKALILAR SİZİ’

Durmuş, ardından Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın, 2007’de tiyatro sanatçısı Nejat Uygur’u ziyaret etmek istemesi ancak kendisine, başörtüsü nedeniyle GATA’ya alınmayacağının bildirilmesine gönderme yaparak, GATA’daki doktarlara yönelik şöyle dedi: “Siz peygamber olarak kabul edilen bir Başbakan’ın eşini nasıl içeri almazsınız. Sizi gidi beyaz yakalılar sizi.”

BOZDAĞ: AYIPTIR AYIP

Bu sözler üzerine kürsüye çıkan AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, MHP iktidarında Nesrin Ünal’ın milletvekiliyken başını açtığını hatırlattı. Bozdağ, peygamber yakıştırmasını yapan densizin isminin verilmesi istedi ve “ayıptır ayıp” dedi. Tekrar söz isteyip kürsüye çıkan Durmuş ise, tahrik edici konuşmasını “Siz korkaksınız, kaçaksınız, biz mücadeleden yılmayız. Bakanlarınızın eşlerini basının önüne çıkarıyorsunuz” diye sürdürdü. 

İFTİRA, AHLAKSIZLIK

MHP’li Durmuş’un tahrikini sürdürmesi üzerine kürsüye Başbakan Erdoğan çıktı. Erdoğan, “İftiraya yönelik cevap için kürsüde bulunmak istemezdim. Arkadaşımız peygamberliğin bittiğini bilmiyor. Secaad arz ederken sirtakin söylüyor. Önce izan sahibi olacaksın. Benim partimde bu şekilde bir yakıştırmayı yapan barınamaz. Benimle ilgili bu tür yakıştırmayı yapan siz, eşime laf atamazsınız ahlaksızlıktır, densizliktir” dedi.  Durmuş’u destekleyen MHP’li Oktay Vural’a da tepki gösteren Erdoğan, “Eşimi başörtülü GATA’ya sokmayanları müdafaa edecek kadar izansızsınız” diye konuştu.

Nevin Bilgin/StarSayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/MHP-li-vekil-Durmus-tan-Meclis-te-peygamber-ayibi/30076