'Türkler kartta dünyaya iyi örnek oldu'
Avrupa Finansal Yönetim ve Pazarlama Birliği (EFMA), Türkiye'de kartlı ödeme sektörünün geliştirdiği yenilikçi ürün ve hizmetlerden dolayı, ''Türkiye'ye Bir Övgü'' adlı özel toplantı düzenledi.

21 Eylül 2006 Perşembe   09:37

Paris'te düzenlenen ''Kartlı Ödeme Sistemleri Konferansı'' kapsamında gerçekleştirilen toplantıda, Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Genel Müdürü Sertaç Özinal, dünyanın önde gelen bankaların yöneticilerine Türk bankaları tarafından geliştirilen farklı çözüm ve ürünleri anlattı. Türkiye'deki kartlı ödeme sistemlerinin dikkat çekici olduğuna dikkati çeken Desmares, şöyle devam etti:

"Türkiye'de o kadar güzel ürünler ve programlar var ki, Avrupa'da birçok ülke bu ürünleri ve özellikleri kullanmaya, kopyalamaya başladı. Dolayısıyla Türkiye'nin böyle bir geceye konu olma hakkı elde ettiğini düşünüyoruz. Şu anda ürün yaratıcılığı özellikleriyle bunu hak eden başka bir ülke aklıma gelmiyor. İlk defa bu yıl, bir ülkenin tema olarak seçildiği bir yemek düşünüldü. Bu yemeği gören Finlandiya, Portekiz, Yunanistan gibi diğer ülkeler (seneye de bizim için böyle bir yemek yapın) demeye başladılar.''Sayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/-Turkler-kartta-dunyaya-iyi-ornek-oldu-/3579