Rihanna İstanbul'u büyüledi
Rihanna İstanbul'u büyüledi

31 Mayıs 2013 Cuma   07:55

Dünyaca ünlü Barbadoslu süperstar Rihanna, özel uçağıyla İstanbul'a geldi. Güzel şarkıcı yarım saat süren pasaport kontrolünün ardından yardımcılarıyla birlikte özel korumalar eşliğinde aracına bindi.

'Diamonds World Tour' turnesi kapsamında BJK İnönü Stadı'nda konser verecek Rihanna'yı taşıyan özel uçak, bugün SAAT 18.00'de Atatürk Havalimanı'na indi. Ünlü şarkıcıyı görüntülemeye çalışan çok sayıda basın mensubu korumalar tarafından engellendi.

ÖZEL TEKNE İLE İNÖNÜ STADYUMUNA GEÇTİ

Özel korumalar eşliğinde hava limanından ayrılan Rihanna, İstanbul trafiğinden kurtulmak için sahil yolunu kullanarak Ataköy'de bulunan marinaya geldi. Burada bulunan 'Moonlight' adlı tekneyle İnönü Stadyumu'na geçiş yaptı. Bindiği teknede kaptanla hatıra fotoğrafı çektiren Rihanna gayet neşeliydi. Spor kıyafetiyle Turkiye'ye gelen Rihanna'nın gecede giyeceği elbiseleri yaklaşık 3 bavulda geldi.

TAVUKLU PİLAV VE KÖFTE YEDİLER!

Uçakta kendisine tavuklu pilav ikram edilen Rihanna, uçaktan iner inmez Ataköy Marina'da kendisini bekleyen Moonlight isimli tekneye geçerek burada konser saatine kadar istirahate çekildi. Rihanna ve ekibine tavuklu pilav ve köfte sunuldu. Daha önce de Turkiye'ye gelen Rihanna'nın Türk yemeklerini çok özlediği öğrenildi.

KORUMA ŞİRKETİ RİHANAN'YI BEDAVA KORUDU!

Dunyaca ünlü şarkıcıyı koruma görevi verilen ekibin Rihanna'yı herhangi bir ücret almadan koruduğu iddaa edildi. Daha önce Türkiye'de agırlanan bir çok ünlüyü koruyan şirketin gönüllü olarak Rihanna'yı korumak istediği söyleniyor.

'PIRLANTA GİBİ KONSER'

 Onbinlere seslenecek olan Rihanna için İstanbul'un yanı sıra çevre iller ve ülkelerden gelen hayranları İnönü Stadyumu'nda toplanmaya başladı. Konsere gelecek olan hayranlara toplu taşıma araçlarına kullanmaları yönünde uyarılar yapılıyor. Dünya starı Rihanna 'Diamonds World Tour'a özel olarak hazırlanan pırlanta şeklindeki sahnede, dans şovlarıyla seyirci karşısına çıkacak.

ŞOV GÖZ KAMAŞTIRDI

Konser alanına geldikten sonra sahneye, İstanbul'un yanı sıra çevre illerden hayranlarının coşkulu alkışları eşliğinde, "İstanbul" diye bağırarak çıkan Rihanna, yine şovları ve performansıyla göz doldurdu.

"Vodafone İstanbul Calling" Festivali çerçevesinde gerçekleştirilen konserde ilk olarak, "Phresh out the runway" şarkısını seslendiren pop yıldızı, Türkiye'yi ve Türk danslarını çok sevdiğini, kendisine gösterilen ilginin muhteşem olduğunu söyledi. 

Lazer ve ışık gösterileriyle zenginleştirilen görkemli sahne şovları, kostümleri, dansları ve şarkılarıyla İstanbullular'dan büyük ilgi gören Rihanna, konserde başta "Unapologetic Lyrics" albümündeki şarkılarının yanı sıra sevilen parçalarını seslendirdi.

Stada kameraların girişine izin verilmezken, foto muhabirleri ise sadece 3 şarkı sırasında çekim yaptıktan sonra stat dışına çıkarıldı.

ABD'de 28 şehirde sahne aldıktan sonra Avrupa'da Türkiye dahil 11 ülkede performansını sunacak Rihanna'nın konser biletleri 15 günde tükendi.  Saatler öncesinden İstanbul BJK İnönü Stadı'ndaki turnikelerde kuyruklar oluştuğu görülürken, her yaştan yerli ve yabancı müzikseverin konsere ilgi göstermesi dikkati çekti.

Stat çevresinde konsere özel ürünler 10-50 liradan satılırken, karaborsaya düşen biletlerin normal değerinin 3-4 katına kadar alıcı bulduğu gözlendi.

Müzik kariyeri boyunca 5'ten fazla stüdyo albümü ve birçok "single albüm" çıkaran Rihanna, albüm satışlarıyla da dünya müzik listelerinde üst sıralarda yer alıyor.Sayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/Rihanna-Istanbul-u-buyuledi/46168