Ivana Sert çok sert: İcra davası başlattı
Ivana Sert çok sert: İcra davası başlattı

14 Haziran 2013 Cuma   09:02

Ivana Sert kendi adını taşıyan kafenin isim hakkı bedelini tahsil edemediği için dava açtı. 100 bin liralık icra takibi başlatan ünlü model, ayrıca yüzde 20 tazminat talep etti

 İşadamı Yurdal Sert'le boşanma davası süren Ivana Sert, İstanbul Nişantaşı'nda kendi adını taşıyan "The Bite By Ivana Sert" adlı kafede her ay kendisine ödenmesi gereken "isim hakkı ve tescilli marka bedeli" için ortağı Alparslan Kılıç ile Dot Gıda ve Tekstil Ticaret Limited Şirketi'ne dava açtı.

Şirketin protokolüne göre isim ve marka için belirlenen 5 aylık alacağı için faiziyle 101 bin 900 liralık icra takibi başlattığını, ancak davalıların bu takibe itiraz ettiğini belirten Ivana Sert, ayrıca yüzde 20 icra-inkâr tazminatına hükmedilmesini istedi. Ivana Sert'in avukatı Okan Bingül tarafından verilen dilekçede özetle şunlar yer aldı:

 'BU SAYEDE İLGİ ÇEKTİ'

Taraflar arasında imzalanan protokole göre kurulacak şirketin yüzde 25 hissesi Ivana Sert'e, yüzde 25 hissesi Hatem Yavuz'a, geriye kalan yüzde 50 hissesi de davalı Alparslan Kılıç'a ait olacak ve kafeyi de Ivana Sert işletecekti. Protokol kapsamında Kılıç payının bir bölümünü ödedi.

Protokolde Ivana Sert'e, ortaklar tarafından belirlenecek aylık net 20 bin liradan aşağı olmamak kaydıyla şirket kasasından isim hakkı ve tescilli isim markası için ücret ödenecekti.

Ancak davalılar Dot ve Kılıç, Ivana Sert'in 5 aylık isim hakkı ücretini ödemedi. Ivana Sert Dot ve Kılıç hakkında icra takibi başlattı. İtiraz sonucu icra takibi durduruldu. Ivana Sert'e hiçbir ödeme yapılmadı. Konu davalık oldu.

Dilekçede Ivana Sert'in attığı her adımın medyaya yansıdığını ve binlerce kişi tarafından konuşulduğuna yer verildi ve şöyle denildi: "Ivana Sert ismi, işletmeye artı değer katmaktadır. İşletme açıldığı andan itibaren ilgiyi bu sayede çekmiş ve müşteri portföyü de bu şekilde oluşmuştur. Ayrıca Ivana Sert'in ismi tescilli bir markadır. Tabiatıyla isminin kullanılmasının karşılığında bedel talep etme hakkına sahiptir."

Ali Oktay/Sabah



Sayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/Ivana-Sert-cok-sert-Icra-davasi-baslatti/46292