İşçiler ABD'li patronu rehin aldı
İşçiler ABD'li patronu rehin aldı

27 Haziran 2013 Perşembe   08:40

Pekin’de çalıştıkları fabrikanın kapatılacağını duyan işçiler ayaklandı. ABD’li yatırımcı, “Yok öyle bir şey” dese de kimseyi inandıramadı. Tazminat isteyen çalışanlar, patronu kendi fabrikasında rehin aldı

İşadamının kabusu... Çin’in başkenti Pekin’de faaliyet gösteren ABD merkezli ‘Speciality Medical Supplies’ adlı tıbbi malzemeler fabrikasının kapatılacağı söylentisi yayıldı.

Haberi alan işçiler ise ABD’li patron Chip Starnes’dan tazminat talebinde bulundu. Kısa süre içinde dedikodu yayılınca da iş çığırından çıktı.

Kazan kaldıran yaklaşık 100 çalışan, işverenlerini kendi fabrikasında rehin aldı. Yaşadıkları karşısında şoke olan ve “Haberler asılsız” diyen Starnes, kimseyi inandıramadı.

6 gündür demir parmaklıklı bir odada tutulan ABD’li yatırımcı yaşadıklarını da, “Kimse onlara işlerini kaybedeceklerini söylemedi. Dedikodular nedeniyle durum bir anda kontrolden çıktı” sözleriyle özetledi.

İngiliz yayın kuruluşu BBC’de yer alan habere göre, zaman zaman fabrikanın önüne gelen Çin polisi ise olaya müdahale etmiyor.Sayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/Isciler-ABD-li-patronu-rehin-aldi/46360