Gani Müjde'ye 2 milyon liralık icra şoku
Gani Müjde'ye 2 milyon liralık icra şoku

28 Haziran 2013 Cuma   08:45

Aldığı borcu ödemediği öne sürülen Gani Müjde'ye yaklaşık 2 milyon liralık icra takibi başlatıldı. İcra takibine itiraz eden sanatçı hakkında dava açıldı

 Senarist, yönetmen, yazar ve karikatürist Gani Müjde, vadesi gelen borçlarını ödemediği gerekçesiyle mahkemeye verildi.

Davacı Eko Faktoring A.Ş.'nin avukatı tarafından İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesi'ne sunulan dilekçede olay şöyle anlatıldı:

16 Eylül 2011'de yapılan sözleşme kapsamında, Müjde'nin sahibi olduğu Tükenmez Kalem müşteri, Müjde de kefil sıfatıyla Eko Faktoring'e borçlandı. Tükenmez Kalem'e peşin para akışı sağlandı. Ancak birçok senetten bazılarının ödenmemesi ve karşılıklı görüşmelerden sonuç alınamaması üzerine Eko Faktoring sözleşmeyi feshetti.

İNKÂR TAZMİNATI İSTENDİ

Gani Müjde, hakkında başlatılan 1 milyon 981 bin 792 liralık icra takibine borcu olmadığı iddasıyla itiraz etti. Eko Faktoring bunun üzerine alacağın tahsili ve itirazın iptali istemiyle dava açtı.

Dilekçede "Davalı şirkete de gönderilen ticari kayıtlar incelendiğinde, davacı şirketin 1 milyon 981 bin liranın çok daha üzerinde alacaklı olduğu ortaya çıkacaktır. Borcu olmadığını iddia eden davalılar hakkında cezai başvurumuz ve fazlaya ilişkin haklarımız saklı kalmak kaydıyla, alacağımızın tahsili ile davalılar aleyhinde yüzde 20 icra-inkâr tazminatına hükmedilmesini talep ediyoruz" denildi.

Ali Oktay/SabahSayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/Gani-Mujde-ye-2-milyon-liralik-icra-soku/46372