Bülent Eczacıbaşı huzuru nerede buldu?
Bülent Eczacıbaşı huzuru nerede buldu?

18 Temmuz 2013 Perşembe   08:54

Bir zamanlar hiç tatil yapmamakla övünen patron tipi vardı. O dönemler artık çok gerilerde kaldı. İkinci, üçüncü kuşak patronlar tatil yapıyor. Üstelik bu tatiller ve hobileri sayesinde uluslararası iş bağlantıları da kuruyorlar. Düşünsenize teknenize davet edip Ege koylarına açıldığınız bir yabancı misafirinizle geçirdiğiniz saatlerin kalitesini...

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı tatillerini şaşmaz bir şekilde Bodrum’da geçiriyor. Cennet koyundaki yazlığında...Teknolojiye minnettar. ‘’Teknoloji olmasa biz işadamları böyle rahat tatil yapamazdık, teknoloji sayesinde uzaktan da takip edebiliyoruz işlerimizi” diyor. Bülent Eczacıbaşı tekneyle açılmayı seviyor. Ege koyları tercihi...Global platformlarda yer alan önemli yabancı konuklarını Bodrum’da ağırlıyor.

Stresini atla atıyor

 Stresli zamanlarında ise at binmekten hoşlanıyor. İstinye Atlı Spor’da atla yaptığı gezintiler Bülent Bey için zorlu bir haftanın stresini alıyor.  İş dünyasının en ketum isimlerinden biri olan Eczacıbaşı profesyonel fotoğrafçı olduğunu ise nedense saklıyor! Fotoğraf hobisinden diziyi hazırlarken haberdar oldum. Bülent Bey ne bulursa çekiyor, son teknolojiye sahip makinesiyle yurtdışı seyahatlerinde, aile toplantılarında kendini fotoğraf çekmekten alıkoyamıyor. Fotoğraf ekipmanını gittiği her yere taşıyor. Fotoğrafa ilgisini, “Anı yakalama tutkusu” olarak açıklıyor.

 Yakından tanıyanlar bilir... Bülent Bey tam bir kitap kurdudur. Son dönemde e-kitap sayesinde aynı anda onlarca kitabı yanında istediği yere götürebildiği için çok mutlu. Klasik müzik tutkusunu ve müthiş arşivini bilmeyen yok.

Sanat hücrelerine işlemiş

İstanbul Modern ise Bülent - Oya Eczacıbaşı çiftine “temalı tatil” alışkanlığı kazandırmış. Venedik, Basel fuarlarını iş takip eder gibi hiçbir detayı, müzeyi, paralel sergileri atlamadan geziyorlar. Öyle ki Art Basel’de birlikte kaldığımız otelde kendilerini kahvaltı yaparken yakalamam mümkün olmadı. Ellerindeki programa tam olarak uydular. Benim bir sergiyi gezerken yorulduğum Basel’de Bülent Bey ve eşi paralel sergilerin tümünü bir günde gezdiler diyebilirim. Eczacıbaşı, İstanbul Modern ve İKSV’nin faaliyet konularına giren alanlarda izlediği kültür-sanat etkinliklerinin kendisi için soluklanma, hayata dokunma anları olduğunu söylüyor.

DÜNYACA BİLİNEN BİR TATİL CENNETİ: BODRUM

 Bodrum son yıllarda dünyada da popülaritesi artan bir tatil cenneti. Tarihi Bodrum Kalesi, bembeyaz evleri ve denize inen daracık sokakları Bodrum’a bambaşka bir güzellik katıyor. Görülecek koyların başında yel değirmenleri, marinası ve pazarıyla ünlü Yalıkavak, günbatımıyla ünlü Turgutreis; sıcacık lokmasını tadıp ev yapımı zeytinyağı satın alabileceğiniz ve Tavşan Adası’ndaki tavşanları sevebileceğiniz Gümüşlük geliyor.

Songül Hatısaru/MilliyetSayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/Bulent-Eczacibasi-huzuru-nerede-buldu/46574