Ferit Şahenk, yazın nerede demirliyor?
Ferit Şahenk, yazın nerede demirliyor?

18 Temmuz 2013 Perşembe   09:10

Son birkaç yıldır tatil yapmaya başlayan Ferit Şahenk teknesini Marmaris’e bağlı Maris’te demirliyor. 150 kişilik yabancı okul arkadaş grubunu ise Bodrum’da ağırladı

Turizm, bu sektörde faaliyet gösteren işadamları için, işle birlikte de olsa tatili daha olanaklı kılıyor. Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk de bu kategoriye giren işadamları arasında. Ferit Şahenk, son birkaç yıla kadar tatil yapmazdı, yapamazdı. Genç yaşta holdingin başına geçmişti. İş dünyasının içindeki pek çokları gibi kalabalık bir ailesi de olmadığından omzundaki yük epeyce ağırdı. Ancak özellikle son yıllarda girdiği marina sektörü nedeniyle tatil işi oldu.

 Ferit Şahenk bir tekne tutkunu. Teknesini, holdingin turizm yatırımlarından D-Hotel’in de bulunduğu Marmaris - Maris’te demirliyor.  Kalabalık tatilden hoşlanan Şahenk’in yanında eşinin ailesi ve kendi ailesi oluyor. Arkadaşlarını da mutlaka davet ediyor. Güneşin altında saatlerce yatmaktan hoşlanmıyor. Ailesi ve dostlarıyla uzun sohbetleri ve teknede kitap okumayı tercih ediyor.

 Maris dışında Hırvatistan ve yine marinasının olduğu Yunanistan tekneyle açıldığı eşsiz koylar arasında. Evinin bulunduğu New York da kısa tatiller yapmaktan hoşlandığı şehirler arasında. Kısa tatiller yaptığı diğer bir destinasyon  ise yüzde 50’sini satın aldığı dünya jet setinin tatillerini geçirdiği Capri Hotel’in bulunduğu Capri Adası. Bu anlamda İtalya da tatil destinasyonları arasına girmiş durumda. Ferit Şahenk genelde otel ve marinalarının bulunduğu bölgeleri tercih ettiği için tatilde de çalıştığını söylemek mümkün...

Objektifini insanlara çeviriyor

 Ferit Şahenk’in en büyük hobisi ise fotoğrafçılık. Artık profesyonelleşti hobisinde. Şahenk insan yüzlerindeki anlamı yakalamaktan hoşlandığı için daha çok portre çekiyor. Birkaç sergi açacak kadar malzeme birikti elinde ancak Şahenk yakın dostları dışında kimseyle paylaşmıyor karelerini.

Dj’liği kimseye bırakmıyor

Türkiye’nin fahri turizm elçisi sıfatını hak eden işadamlarından birisi Ferit Şahenk. Yurtdışında önemli kademelerde bulunan dostlarını bir vesileyle Türkiye’ye davet edip eşsiz koylarımızda ağırlamaktan, tanıtmaktan hoşlanıyor. Geçen yıl lise ve üniversite arkadaşlarından oluşan, İsviçre ve ABD’den gelen 150 kişilik yabancı arkadaş grubunu Bodrum’da Maça Kızı’nda ağırladı.

Üstelik konukları için yapılan bu organizasyonlarda dj’liği kimseye bırakmıyor. Tıpkı Mustafa Koç gibi Türkçe müzik seven patronlardan. Türkü dinlemeyi ve bağlamayı çok seviyor. Halk ozanı Aşık Veysel hayranı, Neşet Ertaş dinliyor... Arabada müzik dinlemekten hoşlanıyor. Sahip olduğu Kral TV nedeniyle müzikle çok iç içe. Türkiye’ye gelen yabancılara türkü dinletmek, Türk sanat müziğini tanıtmaya çalışmak en büyük hobisi diyebilirim.

Muğla’nın incisi: Marmaris

 Denizle bütünleşen çam ormanlarına sahip muhteşem koyları, plajları ve berrak deniziyle Marmaris doğayla iç içe bir tatil geçirmek isteyen tatilcilerin uğrak yeri. Marmaris Kalesi, Hafza Sultan Kervansarayı, Uzunyalı Plajı ve İçmeler görülmesi gereken yerlerin başında. Farklı seçenekler arayanların ise Uzunyalı’dan kalkan tekne turlarına katılıp Cennetadası’nın doğal güzelliklerini keşfe çıkması, Turunç’u ve fosforlu mağarayı ziyaret etmesi mümkün.

MilliyetSayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/Ferit-Sahenk-yazin-nerede-demirliyor/46578