3 milyonluk Mendes kazığı

14 Ağustos 2013 Çarşamba   08:54

Ferdi, yeni sözleşmede imza parası dahil toplam 7,9 milyon euro istedi. Yönetim, 2 yıl için 5 milyon euro vermeyi kabul etti. Mendes ise Portekizli’yi F.Bahçe’ye göndermeyi planlıyor.

SİYAH-Beyazlılar ile Manuel Fernandes’in yolları ayrılma noktasına geldi... Portekizli yıldız, yönetimin teklif ettiği  2 yıllık kontratı bir türlü imzalamıyor. 27 yaşındaki oyuncu, yönetimin elini kolunu bağlıyor. Ferdi’nin aklını ise Beşiktaş’ın yıllardır çile çektiği menajer Jorge Mendes çeldi. Kartal’dan 20 milyon euro kazanan Mendes, imza parası almak için Fernandes’i ikna etti.

İMZA PARASI KRİZ YARATTI

Portekizli de son görüşmede yönetimden iki yıl için yıllık  2 milyon 500 bin euro+maç başı 20 bin euro ve 1 milyon 500 bin euro imza parası talep etti. Fernandes, eski sözleşmesinden imza parası da dahil
 3 milyon euro fazla para istedi. Yönetim ise yıllık 2 milyon 500 bin euro vermeyi kabul etti. Maç başı ücreti ve imza parası reddetti. Ferdi ise yönetimin teklifini kabul etmedi.

1.6 MİLYON EURO VERELİM

Bunun üzerine Kartal, Fernandes’e farklı bir öneri sundu. Yönetim, Portekizli’ye yıllık 1 milyon 600 bin euro+maç başı 20 bin euro verdi. Ferdi, bu teklif de kabul etmeyerek masadan kalktı. Yönetim, Portekizli’ye yıllık 2 milyon 500 bin eurodan daha fazla ücret vermek istemiyor. Fernandes, 2 yıl için imza parası da dahil 7.9 milyon euro istiyor. Kartal, 2 yıl için sadece 5 milyon euro veriyor. Bu tablo sonrasında Orman, 3 milyonluk fark nedeniyle Ferdi’ye resti çekti. Satılık listesine konması gündemde olan Portekizli’ye Premier Lig ekiplerinden West Ham, Sunderland ve Newcastle talip. Ama üç kulüpte Kartal’a 7 milyon euro önerdi. Beşiktaş ise 15 milyon euro talep etti. İngiliz kulüpleri, bu parayı vermeye yanaşmıyor.

NEDEN F.BAHÇE’YE GİDECEK

Fernandes’in gelecek sezon serbest kalacağını düşünen menajeri Jorge Mendes, oyuncuyu F.Bahçe’ye göndermeyi planlıyor. Sarı-Lacivertliler ile arası çok iyi olan Mendes, son olarak Bruno Alves’i Kanarya’ya getirdi. Alex’ten sonra 10 numara bulamayan Fener’in de Fernandes’e geçen sezondan beri büyük bir ilgisi var. Mendes, serbest kalacak olan Ferdi’yi hem F.Bahçe’ye satıp hem de iyi bir imza parası koparma düşüncesi içinde. (Taraf)Sayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/3-milyonluk-Mendes-kazigi/46786