Kartal'a alkol şoku

21 Ağustos 2013 Çarşamba   08:59

Spor savcısı, protokol tribününde içki içtiği tespit edilen Yalçın Kaya Yılmaz'ın hakkında 6222 Nolu Kanun'un 18'inci maddesi gereği soruşturma başlattı. Siyah-beyazlı idareciye bir yıl stadyumlara giriş yasağı gelebilir

Beşiktaş'ın Trabzonspor'la Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynadığı ve 2-0 kazandığı karşılaşmada alkol skandalı yaşandı... Yapılan kontrollerde protokol tribününde yer alan Beşiktaşlı yönetici Yalçın Kaya Yılmaz'ın maç esnasında plastik bardakta alkollü içki aldığı tespit edildi. Spor savcısı, Sporda Şiddeti ve Düzensizliği Önlemeye Dair 6222 No'lu Kanun kapsamında Yılmaz hakkında 1 yıl spor müsabakalarından men istemiyle soruşturma açtı.

DİĞERLERİ ALKOLLÜ GELMİŞ

Bu gelişme siyah-beyazlı yönetimde şok etkisi yaratırken Beşiktaş Şirketler Grubu Genel Koordinatörü Gökhan Sarı ve Ankara Kartal Yuvaları Sahibi Burak Sür'ün de söz konusu karşılaşmaya alkollü bir şekilde geldikleri öğrenildi. Ancak bu iki isim için işlem yapılmadığı belirtildi. Karşılaşma sırasında üstü kapanan olay, Yılmaz hakkında soruşturma açılmasıyla ortaya çıktı.

18. MADDE NE DİYOR?

6222 Nolu Kanun'un 18. Maddesi'nin 7. Bendi'nde spor alanlarında alkol kullananlara verilecek ceza açık bir şekilde belirtiliyor: "Alkol ya da uyuşturucu veya uyarıcı madde etkisinde olduğu açıkça anlaşılan kişi, spor alanına alınmaz. Bu şekilde spor alanlarına giren ve dışarı çıkmamakta ısrar eden kişi zor kullanılarak dışarı çıkarılır ve bu madde hükümlerine göre bir yıl süreyle spor müsabakalarını seyirden yasaklanır."

 Sayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/Kartal-a-alkol-soku/46858