100 milyon Euro'luk transfer harekatı
100 milyon Euro'luk transfer harekatı

2 Eylül 2013 Pazartesi   07:52

Uzun zamandır peşinden koştuğu Tottenham oyuncusu Gareth Bale'i renklerine katan İspanyollar, Mesut Özil'i Arsenal'e, Kaka'yı Milan'a verdi. 

Real Madrid uzun süredir peşinde olduğu Gareth Bale transferini sonlandırdı. İspanyol ekibi Galli oyuncu için İngiliz ekibi Tottenham Hotspur'a 100 milyon Euro ödeyecek. Anlaşmanın resmiyet kazandığını ise Tottenham ile Arsenal arasındaki Londra derbisi sonrasında Tottenham hocası Villas-Boas açıkladı. "Gareth Bale Real Madrid'li oldu. Ona başarılar diliyorum" sözlerinden sonra ise Madrid sokaklarına çıkan Real Madrid taraftarları sevinç gösterileri yaptı.

İspanyol Marca gazetesinin haberine göre ise Real Madrid büyük bir imza töreni için hazırlıklara başladı.

OPERASYON ADIM ADIM İLERLEDİ 

Londra derbisi sonrasında başlayan transfer depremi gecenin ilerleyen saatlerinde de devam etti. Bale için transfer rekoru kıran Madrid bu kez elindeki bazı yıldızları satarak para kaynağı yaratmaya girişti. Bu operasyonda sürpriz adımsa Arsenal'dan geldi.

Londra ekibi Tottenham'a gidecek paranın yarısını ispanyollar bir başka Londra ekibi Arsenal'den karşıladı. Transfer yapmadığı için eleştirilere hedef olan Arsenal ve teknik direktörü Arsen Wenger, Real Madrid'in Türk asıllı yıldızı Mesut Özil'i bitirdi. Arsenal'in mesut için Real madrid'e 45 milyon Euro ödeyeceği belirtildi. Mesut'un bugün Londra'ya giderek sözleşme imzalaması bekleniyor.

KAKA YUVASINA DÖNÜYOR

Madrid'deki ikinci operasyon ise Kaka'nın eski yuvası Milan'a gidişi oldu. Milan'ın 2. Başkanı Galliani eski yıldızları Kaka ile 2 yıllığına anlaştıklarını açıkladı. Milan'ın Kaka için Real Madrid'e ödeyeceği rakam ise açıklanmadı.

Ancak her üç transferde oyunculara ödenecek rakamlarda göz özüne alınırsa bu operasyonda dönecek paranın rahatlıkla 200 milyon Euro'yu bulması bekleniyor.Sayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/100-milyon-Euro-luk-transfer-harekati/46947