Terim'e şok suçlama: 4.5 Milyon Euroyu alan...
Terim'e şok suçlama: 4.5 Milyon Euroyu alan...

26 Eylül 2013 Perşembe   08:04

3. dönem görev yaptığı G.Saray’da kulübe 6 şampiyonluk, 2 Türkiye Kupası, 2 Cumhurbaşkanlığı, 2 Süper Kupa ve UEFA Kupası’nı kazandıran Fatih Terim’in gönderilmesinin yankıları sürüyor. Önceki gün öğlen Aysal’ın durumunun 48 saat içinde belli olacağını söyledikten sadece 6 saat sonra Terim’le yollar ayrılırken, hocanın sözleşmesinin feshedildiği yönetim kurulu toplantısında yaşananla...

3. dönem görev yaptığı G.Saray’da kulübe 6 şampiyonluk, 2 Türkiye Kupası, 2 Cumhurbaşkanlığı, 2 Süper Kupa ve UEFA Kupası’nı kazandıran Fatih Terim’in gönderilmesinin yankıları sürüyor. Önceki gün öğlen Aysal’ın durumunun 48 saat içinde belli olacağını söyledikten sadece 6 saat sonra Terim’le yollar ayrılırken, hocanın sözleşmesinin feshedildiği yönetim kurulu toplantısında yaşananları VATAN açıklıyor.

 TT Arena’da gerçekleşen toplantıda Aysal, hoca ile aralarında geçenleri ekibine aktarırken, daha sonra saat 18.00 sularında telefonunu yönetimine gösterip “Bu saate kadar beni halen aramadı. Basın toplantısından sonra herhangi bir temas kurmaya çalışmadı. Demek ki hocanın niyeti belli. İşleri düzeltmeye niyeti olsa şimdiye kadar beni arardı. Gelin bunu oylayalım” diyerek tepkisini açıkça ortaya koydu. Sonrasında ise yöneticiler söz alarak konuyla ilgili görüşlerini dile getirdiler.

‘FLORYA’DA TEK TERİM DÜZENİ VAR’

Adnan Nas: “Şeref tribününde bir laf ettim diye beni medyaya çıkardı. Ben onun yöneticisiyim. ‘Bunlar doğru mu?’ diye beni aramaya tenezzül bile etmedi. Çıktı açıklama yaptı ve medyaya bunları yazdırdı. Medya da mitralyözle beni taradı. Bize sormadan nasıl açıklama yapar ki? Avrupa normlarında yaşadığımızı söylüyoruz hangi Avrupa kulübünde bir teknik direktör bunları yapabilir. Bir yönetici olarak teknik direktörü ararken imtina ediyoruz. Hangi kulüpte yönetici hocasını ararken bu kadar düşünür.

Aramızda doku uyuşmazlığı var. Kurumsallaşmadan bahsediyoruz ama kurumsallaşmayı getiremediğimiz tek yer Florya. Burayı da ıslah etmezsek kurum olamayız.”

‘DOKU YABANCI İLE DAHA İYİ TUTAR’

Aka Gündüz Özdemir: “Ben yıllarca Koç Holding’de çalıştım. Böyle kurumlarda her şeyin başı istikrardır. İstikrar için de düzen gerekir. Ama Florya’da böyle bir düzen yok. Orada G.Saray’ın değil Fatih Terim’in düzeni var. Buna bir son vermek gerekiyor.”

Ebru Köksal: “Biz diğer kulüplere benzemeyiz. Türk işi bir anlayışla yönetilemeyiz. Yabancı bir teknik direktörle hem sizin hem yönetimin dokusu daha iyi tutar. Milyonlarca Euro’luk yatırım yaparak Drogba ve Sneijder’ı aldık ama siz başkan olarak onlarla telefonla konuştuğunuz için Terim onlara bile tavır koyuyor. Benim çok iyi yabancı kontaklarım var. Örneğin Mancini gibi bir isimle yola çıkarsak hem dünya spor marketinginde kendimizi daha iyi temsil ederiz hem de elimizdeki yabancıları daha iyi kullanırız.”

‘ÖZÜR DİLEYECEK OLSA GERİ DÖNERDİ’ 

Özkan Olcay: “Çok hızlı karar alıyoruz. Temkinli olmamız gerekiyor. Ben hoca ile konuştum. İzin verin tekrar konuşayım. Hocayı arayıp ‘Gel yönetimin ve basının karşısına çık, yanlış anlamalardan dolayı gererirse özür dile ve yola devam edelim’ diyeyim.”

Nas, Özdemir ve Köksal başta olmak üzere diğer yöneticiler “Yapmaz. Yapsa başkanının telefonlarını açar, geri dönerdi” diyerek tepkilerini diye getiriyorlar.
Mete İkiz: “Fatih Terim kalsın. Hoca ile konuşalım yanlış yapıyoruz.”

‘HABER HOCANIN ÇEVRESİ KAYNAKLI’

Yönetici Sedat Doğan da toplantıda telefon trafiğiyle Terim’in başkanın çağrılarına dönmemesi ile ilgili çıkan “Ben eleman değil miyim? Başkan elamanına sadece telefonla mı ulaşır?” haberini araştırıyor. Sonrasında da “Doğruymuş, haber hocanın çevresi, Florya kaynaklı” sözleriyle sonucu yönetime aktarıyor. Ardından da oylamaya gidilirken, tüm yöneticilerin “Gitsin” kararıyla oy birliği ile Fatih Terim’le yollar ayrılıyor.

‘4.5 milyon alıyor, rapor yazmıyor’

G.Saray'ın yönetim kurulunda Terim’e yönelik bir diğer eleştiri de rapor vermemesi oldu. Hatta bir yönetici bu konuda “Bizden 4.5 milyon Euro alıyor. Kendisinden rapor istedik. Ancak kendisi 10 bin TL verip rapor yazacak bir adam bulamadı” dedi.

Yalımcan Sarpyel/VatanSayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/Terim-e-sok-suclama-4-5-Milyon-Euroyu-alan-/47171