Aziz Yıldırım yeniden aday
Aziz Yıldırım yeniden aday

27 Eylül 2013 Cuma   08:30

Seçimli Genel Kurul kararı alındıktan sonra yeniden başkan adayı olup olmayacağı merakla beklenen Aziz Yıldırım’ın çevresine aday olacağını söylediği iddia edildi

29 Ağustos’ta Seçimli Genel Kurul kararı alan Fenerbahçe Kulübü’nde Aziz Yıldırım’ın yeniden aday olup olmayacağı merak ediliyordu. Yıldırım’ın yakın çevresine aday olacağını söylediği iddia edildi.

3 Temmuz’da başlayan şike davası ardından UEFA tarafından verilen Avrupa Kupaları’ndan men kararı ve son olarak CAS’ta görülen davada UEFA kararının onanması ile köşeye sıkışan Aziz Yıldırım 29 Ağustos tarihinde yönetim kurulunu toplamış ve yönetim Seçimli Genel Kurul kararı almıştı. O günlerde açıklama yapan Aziz Yıldırım aday olup olmayacağı hakkında net bir ifade kullanmazken ilerleyen günlerde adaylığı düşüneceğini ifade etmişti.

AÇIKLAMA DOĞUM GÜNÜNDE

Başkan Aziz Yıldırım’ın yakın çevresine yeniden aday olacağını söylediği iddia edilirken, Yıldırım’ın adaylığını 2 Kasım’da açıklayacağı öğrenildi. Etrafındaki dostlarına “Adaylığımı açıklayacağım ama bunun için 2 Kasım tarihini bekliyorum” diyen Yıldırım “O tarihte doğum günü pastam ile birlikte bunu kongre salonunda resmen açıklayacağım” şeklinde konuştu.

Yıldırım ayrıca yeni dönemde takım içinde bir çok değişiklik yapacağını belirtti ve bazı yabancı isimlerle yollar ayrılacağını ve ara transfer döneminde çok kaliteli bazı isimleri takıma katacağını da söyledi. 

Emmanuel Emenike: Fenerbahçe’ye para için dönmedim

FENERBAHÇE’nin Nijeryalı forvet oyuncusu Emenike, ülke basınına yaptığı açıklamada, “Fenerbahçe’ye dönmemde para bir faktör değildi. Fenerbahçe her zaman benim evim olmuştur, yeniden döndüğüm için çok mutluyum. Rusya’ya gittiğimde dahi bir gün Fenerbahçe’ye döneceğime inanıyordum” dedi.

Fenerbahçe’nin kendisi için bir tutku olduğunu ifade eden Emenike, sarı-lacivertli kulübün Avrupa’dan men edilmesinin kendisi için bir sorun olmadığını kaydederek, “Ben her zaman sahada olanlarla ilgilenirim. Fenerbahçe için bir tutkum var. Avrupa’da olmamamız benim için sorun değil. CAS’tan olumlu bir karar bekliyorduk, ama men kararından sonra yapacak bir şeyimiz yoktu” diye konuştu.

 Gençlerbirliği maçı hazırlıkları sürüyor

FENERBAHÇE pazar günü deplasmanda oynayacakları Gençlerbirliği maçının hazırlıklarına dün yaptığı çift antrenman ile devam etti. İzinli olan Pierre Webo ile kalçasındaki ağrıları nedeniyle önceki akşam saatlerinde yapılan antrenmanda tedbir amaçlı ayrı çalışan Holmen, takımdaki yerlerini aldı. Pierre Webo ile Samuel Holmen, sabah saatlerinde gerçekleştirilen çalışmaların tamamında takımla çalıştı. Emre Belözoğlu ise takımdan ayrı özel program dahilinde çalışmalarını sürdürdü.

MEHMET TOPAL’A ÖZEL PROGRAM

Öte yandan dizinde sıkıntısı bulunan Mehmet Topal, devre arasına kadar dizi için özel kuvvetlendirme ve tedavilerini sürdürmeye devam edecek. Kulüp doktoru Burak Kunduracıoğlu, Mehmet Topal’ın dizinde problemi kalmadığını ama özel antrenmanlarına kuvvetlendirme ve tedavilerine devam ettiğini belirtti. Topal bu çalışmalara devre arasına kadar devam edecek.

TarafSayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/Aziz-Yildirim-yeniden-aday-/47188