Terim'in ekibini telefonla gönderdiler
Terim'in ekibini telefonla gönderdiler

27 Eylül 2013 Cuma   08:51

G.Saray’da Fatih Terim’in ayrılığı sonrasında onunla birlikte çalışan ekipteki isimler akşam saatlerinde telefonla haberdar edilerek görevden alındı!

G.Saray Başkanı Ünal Aysal’ın talimatıyla, Sarı - Kırmızılı kulübün CEO’su Lutfi Arıboğan, Fatih Terim ile birlikte Florya Metin Oktay Tesisleri’nde görev yapan profesyonel kadrodaki isimleri tek tek arayarak görevlerine son verildiğini telefonla tebliğ etti.

Kararı, “Başkanımızın tasarrufu” sözleriyle açıklayan Arıboğan’ın görevine son verildiğini ilettiği isimler; G.Saray Futbol Akademisi Genel Direktörü Müfit Erkasap, Metin Oktay Tesisleri Müdürü Fahri Yılmaz, Medya İlişkileri Sorumlusu Hande Sümertaş, Futbol Akademisi İdari Koordinatörü Fatih İbradı, İdari Koordinatör Şükrü Hanedar, Analiz Uzmanı Metin Çakıroğlu ve sağlık heyetinden Bülent Bayraktar’dan oluştu.

 
‘Florya kontrolden çıktı’ya büyük tepki

*Fatih Terim’in görevden alınışında ‘rol oynadığı’ iddia edilen “Florya kontrolden çıktı” şeklindeki söylentilere en büyük tepki eski tesis müdürü Fahri Yılmaz’dan geldi. Aynı zamanda Galatasaray’ın eski sporcusu ve sutopu şube yöneticisi de olan Fahri Yılmaz, Fatih Terim döneminde Florya’dan sorumlu müdür olarak göre yapmıştı.

Cumhuriyet’in “Florya kontrolden çıkmış mıydı?” şeklideki sorusuna büyük tepki gösteren Yılmaz, “Vicdan sahibi olan kişiler Florya’daki düzeni bilirler. Tesise bizden habersiz ne bir kişi girer, ne bir kişi çıkar. Dingonun ahırı benzetmesi çok ayıp ve camiaya saygısızlık. Ağaçların altında kuru yaprak bile bulamazdınız, Fatih Hoca disipline önem veren bir insandır. Nasıl kontrolden çıkmış bana kanıtlasınlar 40 yıllık üye kartımı yırtayım. Ben 1974 yılında Galatasaray’a geldim ve Galatasaray terbiyesi ile büyüdüm. İşimi de iyi yaptım. Hangi gün tesiste elektrik kesilmiş, su kesilmiş, telefon, faks arıza yapmış? Hangi gün çim sahalar bakımsız kalmış? Hangi gün personel ile futbolcular arasında sıkıntı olmuş? Bu iddiayı ortaya atanlar önce kanıt getirecekler ya da özür dileyecekler” dedi.
  
Fedakar Şaş ve Davala

*Fatih Terim’in görevden alındığı saatlerde istifalarını veren antrenörler Hasan Şaş ile Ümit Davala, ünlü teknik adamın ricası üzerine Çaykur Rize maçında görev yapabileceklerini yönetime bildirdi. Hasan Şaş, Cumhuriyet’in sorularını yanıtlarken “Serde Galatasaraylıyız. Hocanın ekibiyiz ve hoca ayrıldıysa bize de düşen ayrılmaktır. Öyle de yaptık. Ancak bu önemli süreçte Galatasaray’ı Rize maçında hocasız bırakamayız. Rize maçı sonrası vedamızı yaparız. Nasılsa yönetim de Juventus maçına kadar birilerini bulur. Sonuçta Galatasaray Torino’ya teknik direktörsüz gidecek bir kulüp değil. Kulüp için hayırlı olsun” dedi.

TT ARENA’DA YÖNETİME TEPKİ

*G.Saraylı taraftarlar, Sarı - Kırmızılı yönetimin Teknik Direktör Fatih Terim’in sözleşmesini feshetmesinin ardından tepkilerini Türk Telekom Arena Stadı’nın çevresine astıkları pankartlarla dile getirdi. Taraftarlar, “Ya Terim ya ölüm”, “Mikser Şükrü Ergün”, “Bu ateş üfleyerek sönmez”, “Adnan Nas git Fenerbahçe’ye yönetici ol”, “Ünal Aysal istifa”, “Yönetim istifa” pankartları astı.
  
 
ARDA TURAN’DAN TERİM’E TELEFON

*G.Saray yönetiminin, Fatih Terim’in sözleşmesini feshetmesinin ardından Arda Turan, tecrübeli teknik adamı telefonla aradı. Turkfutbol.com’un haberine göre; Arda Turan, Fatih Terim’e destek vererek “Hocam çok üzüldüm, siz benim babam gibisiniz, bu yaşananlar ve size yapılanlar hoş değil ama üzülmeyin Galatasaray’a verdiğiniz emekleri kimse silemez. İnşallah sizinle Dünya Kupası’na gideceğiz ve bu olanları biraz olsun unutturacağız” ifadelerini kullandı.  

ADNAN ÖZTÜRK’TEN TFF’YE ELEŞTİRİ

* Eski G.Saray Kulübü yöneticisi Adnan Öztürk, Anadolu Ajansı’na verdiği röportajda Fatih Terim’in Sarı - Kırmızılı ekipten gönderilişini değerlendirdi. Öztürk, “Fatih Terim’i spekülasyonlardan uzaklaştırmak lazım. Önünde çok önemli iki milli maç var. Bırakalım işini yapsın. Başkan Aysal ile yönetiminin işleri spekülasyon yapmak veya yapanlara malzeme servis etmek değildir. Koskoca Fatih Terim’i savunmak TFF Başkanına mı kaldı? Fatih Hoca’nın savunulmaya, hele de G.Saray’da savunulmaya hiç ihtiyacı yok. Demirören, G.Saray başkanını ve başkanlık makamını eleştirmeye devam ederse alacağı cevaplar hiç hoşuna gitmeyecektir. Bence, eğer yapabiliyorsa, kendi işine baksın” dedi.

Arif Kızılyalın/CumhuriyetSayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/Terim-in-ekibini-telefonla-gonderdiler/47192