TRT'den Fenerlileri çıldırtan şaka
TRT'den Fenerlileri çıldırtan şaka

7 Ekim 2013 Pazartesi   09:04

Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında 0-0 sonuçlanan derbiden sonra olaylar çıktı. Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, otopark çıkışında taraftarların saldırısına uğradı.

Durum bu kadar gerginken TRT’de yayınlanan Stadyum programında ilginç bir şey oldu. Programa kendisini Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım olarak tanıtan ünlü oyuncu İsmail Baki Tuncer, yaptığı şaka ile bir anda herkesin konuştuğu isim haline geldi.

Canlı yayına telefonla bağlanan ‘Aziz Yıldırım’ Fenerbahçe-Trabzonspor derbisinden sonra çıkan olayları sert bir dille eleştirdi ve gerekirse canlı yayına katılabileceğini vurguladı.

“Herkes her şeyi bilmeden konuşuyor. Sizin için değil, genel konuşuyorum. Bu olay yaşanmış olabilir ama detaylı bir şekilde araştırıyorum. Olay dallandırıp budaklandırmanın anlamı yok. Güvenlik zafiyeti kesinlikle yok. Bilip bilmeden konuşuyorsunuz. Eğer yapamıyorsanız ben gelip ben anlatayım. Bu entresan bir şey. Öyle bir olay yok. Gerekeni yapacağım merak etmeyin. Ben ilkeli yayıncılık yaptığınız için sizi aradım. Ötekilere tenezzül etmedim. Size anlatırım başka bir yere gitmem. “ diyen ‘Aziz Yıldırım’, kısa süre sonra canlı yayına katılacağını söyledi.

Telefon bağlantısının ardından uzun bir reklama giden TRT 1, izleyicileri de ekrana kilitledi. 15 dakikalık reklamın ardından kaldığı yerden devam eden Stadyum programı ise kelimenin tam anlamıyla herkesi şoke etti. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ı beklerken ekranda oyuncu İsmail Baki Tuncer’i gören izleyiciler tepkilerini Twitter’dan dile getirdi.

TWITTER'DAKİ TEPKİLER

-Aziz Yıldırım'a karşı olan biri olarak hocam, trtstadyum un yaptıgı rezilliği kınıyorum. trttv1 buna izin vermemeliydi.

-Bugün Aziz Yıldırım ile dalga geçenler, yüzdükleri denizin dalgalarında boğulacaklarını iyi bilsinler

-Aziz Yıldırım in adı bile ülke gündemini değiştiriyor devlet kanalı trt bile reyting için şaklabanlık yapıyor.

-Aziz Yıldırım taklidi yapan adamı beğenmedik.. sizin 'gazeteci taklidi' yapmanız daha komik..

-TRT kafayı yemiş bu kadar olayın olduğu maç sonunda Aziz Yıldırım taklidi ile İsmail Baki yi konuk ediyorlar. Ortam gergin aloooo

-TRT sen Aziz Yıldırım ile dalgamı geciyorsun, devlet Televizyonu'nu ne hale getirdiniz!! Helal olsun ILKER yorum yapmıyorum dedi.

-An itibariyle TRT 1, yayın tarihindeki en fazla reytinge ulaşmakta. Zira "Aziz Yıldırım" adına birisi programa bağlandı.

-TRT'deki rezilliğe gel. Aziz Yıldırım taklidi yapan herife soru sorup gülüyorlar. Deliler ülkesi yemin ederim.

-TRT'deki olayın mantığı nedir abi? Bu durumda yayına çakma aziz yıldırım çıkarmak da nedir?

-Aziz Yıldırım bugün TRT'yi basıp Ersin Düzen'i canlı yayında dövse gider elinden öperim. Böyle saygısızlık olmaz.

-Trt de boyle yaparsa. Hem lüzumsuz, hem komik değil. Aziz Yıldırım gerçekten gelse düğme ilikleyecekler stüdyoda.Sayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/TRT-den-Fenerlileri-cildirtan-saka/47241