Fenerbahçe 10'la çarptı!
Fenerbahçe 10'la çarptı!

11 Ekim 2013 Cuma   08:26

Fenerbahçe CEO’su Hasan Hakkı Yılmaz, kulübün artık tek başına yönetilebilecek yapının çok ötesine ulaştığını belirtti. 

Fenerbahçe CEO’su Hasan Hakkı Yılmaz, Fenerbahçe’nin son 15 yılda müthiş bir büyüme kaydettiğine ve kurumsallaşmanın ihtiyaçtan doğduğuna dikkat çekerek “Kulüp artık tek başına yönetilebilecek bir yapının çok ötesine ulaştı” dedi.

Fenerbahçe CEO’su Hasan Hakkı Yılmaz, kulübün artık tek başına yönetilebilecek yapının çok ötesine ulaştığını belirtti. “Fenerbahçe Spor Kulübü’nde Kurumsallık ve Sürdürülebilirlik” başlıklı bir sunum gerçekleştiren Yılmaz “Fenerbahçe tam demokratik bir yapıdadır.

Kongre yönetimi seçer, yönetim belli bir hedef ve vizyon koyar, biz de buna ulaşmak için çalışırız” dedi. Hedeflerini sürdürülebilir sportif başarı olarak tanımlayan Yılmaz, kurumsallaşmanın ihtiyaçtan doğduğunu söyledi.

Yılmaz, son 15 yılda faal üye sayısının 2.5 kat, çalışanlarının 10 kat arttığını ve 8 tane yeni şirketi bünyesinde barındırmaya başladığını söyledi.

ÜNİVERSİTE BAŞVURUSU

 Fenerium’un 2013 ciro hedefinin 90milyon lira olduğunu açıklayan Yılmaz “Sadece Fenerium’un piyasa değeri 300milyon liraya ulaşmış durumda.

Şirketin satışları her yıl ortalama yüzde 26 artıyor” dedi. Fenerbahçe eğitim kurumlarının bu yıl öğrenci sayısını yüzde 100 artırdığını belirten Yılmaz, üniversite hazırlıklarının bittiğini açıkladı. Açıklamadan kısa bir süre sonra Fenerbahçe resmi internet sitesinde YÖK’ün üniversite için yapılan başvuruyu işleme aldığı duyuruldu.

HER MALİ YILI KÂRLA KAPATAN TEK KULÜBÜZ

Bir kongre üyesinin ‘Rakiplerimiz gibi nasılsa af çıkar diye vergi ödemeyerek tasarruf etmeyi düşünüyor musunuz’ sorusu üzerine Yılmaz bunun bir politika olduğunu, kendilerinin ise çok çalışıp vergi ödemeyi tercih ettiklerini söyledi.

Yılmaz Fenerbahçe’nin mali performansıyla ilgili olarak da “Her mali yılı kârla kapatan, sermaye artırımına gitmeyen ve özkaynakları pozitif olan halka açık tek spor kulübüyüz” diyerek yine ezeli rakiplerine göndermede bulundu.Sayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/Fenerbahce-10-la-carpti/47286