Çok baskı var yorum yok
Çok baskı var yorum yok

11 Ekim 2013 Cuma   08:51

F.Bahçe’de dün tarihi bir sunum vardı. Yaklaşık 12 aydır profesyonel kadrolara emanet edilen ‘Kurumsallık ve Sürdürülebilirlik’ konusunda gelinen nokta hakkında bilgi verildi. Malum seçim rüzgârlarının esmeye başladığı F.Bahçe’de herkesin en çok merak ettiği konuların başında da Ali Koç’un yeniden yönetimde olup olmayacağı geliyor.

TOPLANTININ SÜRPRİZ KONUĞU ALİ KOÇ

Herkes bu sorunun cevabını ararken, sürpriz bir şekilde Ali Koç da toplantıya katıldı. Aynı gün Akşam'da, ‘Ya Başkan ol ya da başkanvekili’ diye bir haber yer almış, Koç’a camianın bu konuda uyguladığı baskı ve talepler ifade edilmişti. Buna karşılık bazı gazetelerde Ali Koç’un, başkanı olduğu 1907 Derneği’nde ‘Yönetime girmeyeceğim’ açıklaması yaptığı iddiaları vardı.

GAZETECİLERİN İLGİ ODAĞI OLDU

Bütün bu cevap arayan soruların muhatabı olan Ali Koç’un salona gelmesi, herkesin ilgisini ona yöneltti. Toplantıya katılan herkesle tek tek tokalaşan ve hal hatır soran Ali Koç, en çok merak edilen soruları ise yuvarlak cevaplarla geçiştirmeye çalıştı. Ancak AKŞAM Gazetesi’nin haberini doğrulayan Ali Koç, “Evet! Doğru! Camiadan yönetime girmem konusunda çok baskı var” dedi.

KARAR VERMEK İÇİN HENÜZ ERKEN

“F.Bahçeliler’e bu konuda AKŞAM aracılığıyla bir bayram müjdesi verecek misiniz?” şeklindeki sorumuza ise Ali Koç, “Şu anda bu konuda konuşmamaya kararlıyım. Bir karar vermek için erken. Kesinlikle benden bu konuda beklediğiniz cevabı alamayacaksınız. Önümüz bayram. Size iyi bayramlar diliyorum” diyerek renk vermemeye özen gösterdi.

ALİ BEY GELMEDEN ÇEKMEYİN   

Başkan, protokolde arka sıralarda oturan Ersun Yanal’ı sağ, Ali Koç’u da sol yanına oturtup, fotoğraf verdi.

Toplantıda bir başka dikkat çeken konu da Başkan Aziz Yıldırım’ın, Teknik Direktör Ersun Yanal ve eski Asbaşkan Ali Koç’a gösterdiği hassasiyet oldu. Yanal’ın, protokol bölümünün ikinci sırasında oturduğunu fark eden Başkan Yıldırım, “Hoca böyle gel!” diyerek onu yanına çağırdı ve sağ tarafına oturttu.

SOL YANINI BOŞ BIRAKTI

Bu sırada Ali Koç da 5 sıra arkadaki bir bölüme oturmak için hareketlenmişti. Bunu gören Başkan “Ali Bey! Ali Bey! Böyle gel!” diyerek onu da yanına çağırdı. Bir yandan da fotoğraf çekmek için elleri deklanşörde bekleyen muhabirlere, “Ali Bey gelmeden çekmeyin!” diye tembihte bulundu. Yıldırım, sol tarafında oturanlar da yer açıp, Koç’un gelmesini bekledi. O geldikten sonra da flaşlar patladı.

BEDELLİYE VİCDANİ RED  

G.Saray ve Beşiktaş’ın bedelli sermaye artışına Yıldırım’dan ilginç yorum: “Biz yapsaydık trilyonlar kazanırdık ama vicdanım el vermedi.”

‘Kurumsallık ve Sürdürülebilirlik’ başlığıyla yapılan sunuma katılan F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, gazetecilerle sohbet ederken gündeme ilişkin değerlendirmelerde de bulundu. G.Saray ve Beşiktaş’ın yaptığı ekonomik açılımları ve küçük yatırımcıdan kaynak yaratmasını değerlendiren Yıldırım, bu kulüplerin bedelli sermaye artışından elde ettiği gelirlerin önemine ve büyüklüğüne dikkat çekti.

 Bir kez bedelli sermaye artışı gerçekleştiren ve ikinci kez artırım için başvuruda bulunan G.Saray ile sermayesini 40 milyon TL’den 240 milyon TL’ye çıkartan Beşiktaş’ın yaptığını tasvip etmediğini belli eden bir dil kullanan Başkan Yıldırım, “Bedelli sermaye artışına gitmeye benim vicdanım izin vermedi. Eğer biz bedelli sermaye artışı yapsaydık, kulübün kasasına trilyonlar girerdi” diye konuştu.

BEN OLMASAM DA BU YAPI BOZULMAZ

F.Bahçe’de 2 Kasım’da kongre var. Herkesin merak ettiği bir başka konu da Başkan Aziz Yıldırım’ın aday olup olmayacağı. Yıldırım bu konuda renk vermemeye özen gösteriyor. Ancak kurumsallık konusunda yapılan çalışmaların bir yönetim değişimi durumunda, nasıl bir akibete uğrayacağı da merak konusu. Bu soruyu Başkan Yıldırım’a sorduk. Cevabı çok netti: “Gitmek de var, kalmak da. Ben olurum ya da olmam. Her şey mümkün. Ama gelecek insanların bu yapıyı bozacağını düşünmüyorum. Böyle bir endişem yok”

BEN YAPSAYDIM TEFE KOYARDINIZ

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, geçen haftaki Trabzonspor maçında yaşanan olayları da değerlendirdi. İbrahim Hacıosmanoğlu’nun, “Hakemi kaça satın aldınız?” diyen F.Bahçe taraftarına, “Başkanınıza sorun. Satın alma işlerine o bakar” cevabını vermesi olaylara yol açmıştı. Hacıosmanoğlu’nun girdiği bu polemiği değerlendiren Başkan Aziz Yıldırım, “Hacıosmanoğlu’nun yaptığını ben yapsaydım, basın beni tefe koyardı. Ama şimdi herkes sessiz” dedi. Olaylar yüzünden stat otoparkında 1 saat beklemek durumunda kalan Trabzonspor Başkanı, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti.

Kenan Karcı/AkşamSayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/Cok-baski-var-yorum-yok/47290