Barcelona limanına Türk ortak

14 Kasım 2013 Perşembe   09:12

Global Yatırım Holding'in bağlı ortaklığı Global Liman İşletmeleri, ortağıyla birlikte Avrupa'nın en büyük yolcu limanı olan Barselona Limanı'nın işletmecisi Creuers del Port de Barcelona'nın yüzde 23 hissesini satın aldı

Global Yatırım Holding'den KAP'a yapılan açıklamaya göre, Global Liman İşletmeleri bu hisse alımını, dünyanın önde gelen kruvaziyer şirketlerinden Royal Caribbean Creuers ile birlikte ortak olduğu Barcelona Port Investments vasıtasıyla gerçekleştirdi.

 Global'in yüzde 23 hissesini satın aldığı Creuers del Port de Barcelona, Avrupa'nın en büyük yolcu limanı olan ve 1.8 milyon yolcu kapasiteli Barselona Limanını işleticisi. Şirket aynı zamanda Malaga Limanının çoğunluk hissesine ve Singapur Yolcu Limanının azınlık hisselerine sahip.
 Öte yandan Barcelona Port Investments, Creuers'deki hisse oranını yükseltmek için diğer ortaklarla görüşmelere devam ettiğini açıkladı.

Barcelona Limanı, Malaga Limanı ve Singapur Yolcu Limanının Global Liman İşletmeleri'nin portföyüne eklenmesi ile şirketin toplam yolcu trafiği 2013 yılı sonu itibari ile 3.5 milyona ulaşacak.Sayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/Barcelona-limanina-Turk-ortak/47511