Medya patronu Ciner yargıya gidiyor
Medya patronu Ciner yargıya gidiyor

20 Kasım 2013 Çarşamba   07:47

TMSF tarafından el konulan ve medya kuruluşlarını karşı karşıya getiren Çukurova Grubu’na ait Digiturk platformunun satışıyla ilgili tartışma büyüyor.

Taraf’ın, Digiturk’ün satışı ile ilgili yayınladığı haberle ilgili Ciner Grubu’ndan bir açıklama geldi. Yapılan yazılı açıklamada, Digiturk’e talip olan bir diğer şirket Türk Telekom’a sert eleştiriler yöneltildi. Açıklamada, gerekli girişimlerde bulunulacağı vurgulandı.

CİNER’DEN YAZILI AÇIKLAMA

Ciner’in açıklamasında şu görüşlere yer verildi:

“Haberde Ciner Grubu yöneticileri hakkında asılsız iddialarla şikayette bulunduğu belirtilen Türk Telekom’un gerçek dışı şikayetinin sebebinin Digiturk veya Türk Telekom ile ilgisi yoktur.

Diğer bütün ekonomi ve haber sitelerinin tamamında yer alan bir haberin ve olağan bir telefon görüşmesinin çarpıtılması suretiyle yapılan şikayetin, basit ve yakışıksız bir manevradan ibaret olduğu tarafımızdan değerlendirilmektedir.

Asılsız iddialar sebebiyle yargı mercilerinde gerekli girişimlerde bulunulmuş ve bulunulacaktır.”

DİGİTÜRK’E TEKLİFTE BULUNMADIK

Öte yandan açıklamada, Ciner Grubu’nun TMSF ve Çukurova nezdinde Digiturk hisseleri için yazılı ve sözlü bir teklifte bulunmadığı da kaydedildi.

TMSF kaynakları ise, Digiturk’ün satışı ile ilgili işlemlerinin daha çok görüşmeler yoluyla yürütüldüğüne dikkat çekerek, Ciner Grubu’nun Digiturk’e talip olmasının ise bir görüşmede gündeme geldiğini bildirdiler.

TMSF bürokratları dolayısıyla resmi olarak bir teklifin olmadığı sadece bir niyetin ortaya konulduğunu dile getirdiler. Sayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/Medya-patronu-Ciner-yargiya-gidiyor-/47553