Satışa çıkan UN Ro-Ro'ya kim talip oldu?
Satışa çıkan UN Ro-Ro'ya kim talip oldu?

4 Aralık 2013 Çarşamba   07:56

KKR, UN Ro-Ro'nun satışı için dün yetki verdi. UND Başkanı Çetin Nuhoğlu, “Biz sektörü temsilen dernek olarak hisselerin hepsine talibiz” dedi.

UN Ro-Ro'yu 2007 yılında satın alan ABD'li fon KKR, 6 yıl sonra şirketi satışa çıkardı. Dün yapılan açıklamada satışa aracılık etmesi için Goldman Sachs'e yetki verildiği duyuruldu.

Edinilen bilgiye göre, yetki verilme kararı hem şirkete hem de sektöre sürpriz oldu. UN Ro-Ro’nun yüzde 2.4 hissesine sahip olan Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Başkanı Çetin Nuhoğlu, kararı dün öğrendiklerini, her durumda şirketin hisselerine talip olduklarını açıkladı.

Martta da şirkete talip olabileceklerinin sinyalini verdiklerini anımsatan Nuhoğlu, satılırsa kalan hisselerin tümüne talip olacaklarını dile getirdi.

910 MİLYON EURO ÖDEDİ

KKR, UN Ro-Ro'nun yüzde 97.6'sını 910 milyon Euro'ya satın almış, satışa başta UN Ro-Ro'nun kurulmasında büyük rol oynayan Saffet Ulusoy ve sektör temsilcileri itiraz etmişti. O tarihten itibaren dönem dönem sektör ile UN Ro-Ro arasında özellikle yüksek zamlar konusunda tartışmalar yaşanmıştı.

Meltem Ersoy/HabertürkSayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/Satisa-cikan-UN-Ro-Ro-ya-kim-talip-oldu/47689