Sancak'ın kehaneti: Çin 10 parçaya bölünecek
Sancak'ın kehaneti: Çin 10 parçaya bölünecek

9 Aralık 2013 Pazartesi   07:43

İnsanlığın geleceğinin Asya’nın ilerlemesinde olduğunu vurgulayan Ethem Sancak, “Dünya yükselen değer Asya’ya mecburdur. Asya yollarının da kapısı İstanbul’dan geçiyor” dedi.

Es Yatırım ve TurkMedya Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) tarafından düzenlenen “Yeni Türkiye vizyonu ve iş dünyasının görevleri” konulu konferansta yaptığı konuşmada, Türkiye’nin geleceğine ilişkin öngörülerde bulundu. İnsanlığın geleceğinin Asya’nın yeniden ilimde, fende ve medeniyette ilerlemesine bağlı olduğunu ifade eden Sancak, “Uygarlık, Batı’dan havalandı, Batı’nın çarkı kırıldı. Bir daha Batı’nın ayaküstü doğrulup, kendini yeniden üretmesi ve refah bulması mümkün değil. Asya’ya mecburdur ve Asya’ya İstanbul üzerinden başka gitmenin yolu yoktur. Mutlak anlamda Marco Polo’nun İstanbul seferi gibi İstanbul’dan geçmek zorundalar ve Asya’nın yollarının kapısı Türklerden ve Anadolu’dan geçiyor. Bir tek alternatifimiz var” diye konuştu.  

ÇİN 10 DEVLETE BÖLÜNECEK

Bu noktada Türkiye’nin bir tek rakibinin bulunduğunu ifade eden Sancak, “O da kadim uygarlığın rahmi sayılan Hintliler. Biz hata yaparsak, uygarlığı misafir etme potansiyeli olan, tarihi yeteneği olan kavim. Bazı gelecek bilimciler Çin’i söylüyorlar. Hikaye. Çin önümüzdeki 20 yılda 10 devlete bölünecek. Çünkü onlar büyük bir yanlış yapıyorlar. Sosyalist bir rahimde kapitalizmi büyütmeye çalışıyorlar. Kapitalizm o kabı çatlatır. Bir diğer handikapları da çok kopyacı bir millet. Alfabeleri ve dilleri bile kopya. Hintliler öyle değil. Hintlilerde muazzam bir matematik deha var.  Dünya çeliğinin yüzde 80’i de ellerinde. Felsefeleri de demokrasiye uygun” açıklaması yaptı.

HA TOKYO HA İSTANBUL

Japonya Başbakanı’nın Marmaray töreninde Erdoğan ile kucaklaştığında çok etkilendiğini anlatan Sancak, “ Erdoğan, Olimpiyatlar için “Ha Tokyo, ha İstanbul. Yalnız gel bu olimpiyatlara, Türkler hızlı ve zamanında gelsinler diye, Tokyo’yla İstanbul arasına hızlı tren döşeyelim’ dedi. Tek başına Japonya’nın buna yetmeyeceğini biliyor.

JAPON TÜRK İŞBİRLİĞİ YENİ UFUKLAR AÇACAK

Marmaray projesine ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Sancak, Başbakan Erdoğan’ın dünya lideri olduğunu, burada Japon Başbakanı’nın sarf ettiği sözlerden anladığını dile getirdi. Sancak, “Bu büyük uyanışa, Asya liderliğine de Tayyip Erdoğan liderlik edecek. Bunu Marmaray’ın açılışında Japon Başbakan’ı söyledi. Japon Başbakan, Asya’nın batı kanadı olan Türkler ve doğu kanadı olan Japonlar el ele vereceğiz ve Asya’yı bir kartal gibi uçuracağız” diye konuştu.

BAŞLAYAN KARDEŞLİK POLİTİKALARI TUTTU

Türkiye’nin toplumsal barışı gerçekleştirmek için hayata geçirdiği Kardeşlik Projesi’nin de tuttuğunu dile getiren Sancak, bu durumun Kuzey Irak Bölgesel Yönetim Lideri Barzani tarafından da kabul edildiğini belirtti. Barzani ile Diyarbakır’da görüşme fırsatı bulduğunu ve Barzani’nin hâlâ İstanbul’a baktığını kaydeden Sancak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Barzani ‘Bin yıl boyunca, Kürtlerin Kâbe’si İstanbul’du. Biz hep İstanbul’a baktık. Bundan sonra da İstanbul’a bakacağız.Sayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/Sancak-in-kehaneti-Cin-10-parcaya-bolunecek-/47735