Mücadele kabinesi yolda
Mücadele kabinesi yolda

20 Aralık 2013 Cuma   08:42

DÖRT bakanın da adının karıştığı Büyük Rüşvet Operasyonu, “savaş kabinesinin” yolunu açtı. Operasyona büyük tepki gösteren Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, yaklaşık 10 bakanı kapsayan bir revizyon hazırlığı yaptığı öğrenildi.

Dün gün boyu yeni bakanlar üzerinde Köşk ile görüşmeler yapıldı. Kulislerde, Erdoğan’ın “savaş kabinesi” hazırladığı konuşuldu. Büyük Rüşvet Operasyonu’nun Başkent’teki yankıları şöyle: Başbakan Erdoğan’ın başkanlığında önceki gün AKP Genel Merkezi’nde yapılan zirvede, konu tüm yönleriyle masaya yatırıldı. Kulislerde dolaşan bilgilere göre, Erdoğan zirvede bakanlara, sık sık “Bu nasıl olur” sorusunu yöneltti. Başbakan ayrıca bakanlara operasyon konusunda haberleri olmadığı için sert eleştiriler yönetti.

Başbakan’ın rüşvet operasyonu konusunda ismi geçen dört bakanla yollarını ayırmaya karar verdiği ve kararını ilgili bakanlara ilettiği kaydedildi. Bakanların olayın ardından istifalarını verdiklerine yönelik iddiaların ise doğru olmadığı belirtildi.

SİZİNLE DEVAM EDEMEYİZ

Sadece Erdoğan’ın dört bakana “sizinle devam edemeyiz” dediği bildirildi. Başbakan Erdoğan’ın dün gün boyunca kabine revizyonu üzerinde çalıştığı, hatta revizyon konusunda Köşk’le görüş alışverişinde bulunduğu belirtildi.

Erdoğan’ın, ağırlıklı olarak İstanbul ekibinden bir liste oluşturduğu konuşuluyor. Bu listede, danışmanların da yer aldığı öne sürüldü. Yalçın Akdoğan’ın İçişleri Bakanı olacağı belirtiliyor. Kulislerde Erdoğan’ın bir “savaş kabinesi” oluşturacağı iddiaları ortaya atıldı.

KÖŞK’TE DEVLET YEMEĞİ

Rüşvet operasyonunun dalgaları sürerken, Cumhurbaşkanı Gül, yasama, yürütme ve yargının temsilcilerini Çankaya Köşkü’ndeki geleneksel yeni yıl yemeğinde ağırladı.

TarafSayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/Mucadele-kabinesi-yolda-/47861