İstanbul’da Sarıgül, Ankara’da Yavaş...
İstanbul’da Sarıgül, Ankara’da Yavaş...

23 Aralık 2013 Pazartesi   08:47

CHP’NİN Ankara ve İstanbul belediye başkan adayları belli oldu. Kısa süre önce, yıllardır ayrı kaldığı eski partisi CHP’ye dönen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu.

Adı bir süredir CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için geçen Mansur Yavaş’ın da durumu netleşti. CHP’nin dünkü Parti Meclisi toplantısında MHP kökenli Mansur Yavaş’ın adaylığı kabul edildi. Toplantıda ayrıca Eskişehir’de Yılmaz Büyükerşen, Gaziantep’te ise Akif Ekici aday olarak belirlendi.

Ankara’da Melih Gökçek’in karşısında daha çok şansı olacağı düşüncesiyle CHP yönetiminin sağ kökenli bir isim olan Mansur Yavaş’ı aday göstereceği ancak partideki ulusalcı kanadın buna karşı olduğu bir süredir dillendiriliyordu.

MANSUR YAVAŞ KİMDİR

1983’te İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Yavaş, 18 Nisan 1999 seçimlerinde Beypazarı Belediye Başkanı oldu. 2009 seçimlerinde MHP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olan Mansur Yavaş aldığı yüzde 27 oy ile dikkat çekti. Sayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/Istanbul-da-Sarigul-Ankara-da-Yavas-/47876