Başbakan Erdoğan: Hedefte oğlum var
Başbakan Erdoğan: Hedefte oğlum var

26 Aralık 2013 Perşembe   07:45

Pakistan gezisi dönüşünde uçakta, kendisini takip eden gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Tayyip Erdoğan, İstanbul merkezli hükümeti hedef alan operasyona ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı:

Son bir haftada yaşananlar, hükümete yönelik, millete, milli iradeye yönelik bir operasyondur. Eğer bir yolsuzluktan bahsediyorsanız milletin malına, devletin malına yönelik bir şey var mı okudunuz mu böyle bir şey gazetelerden. Böyle bir şey varsa bana getirin gereğini ben yapayım. Abdestinden şüphesi olmayanın namazından şüphesi olmaz. Buralardan Erdoğan'a vurmaya kalkarlarsa avuçlarını yalarlar. Bunu bildikleri için etraftaki arkadaşlarla saldırıyorlar. Oğlumu hedef alarak TÜRGEV vakfıyla ilgili ismini zikrediyorlar. Neymiş? Vakıfla ilgili bir imar değişikliği için talepte bulunmuş. Vakıfla ilgili olarak imar değişikliği için belediyeye gitmek suç mu? TÜRGEV'den dolaşıp bana gelmek istiyorlar. Oğlum oranın yönetiminde, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ve Ümraniye Belediye Başkanı onun yönetiminde. Büyük kızım Esra da oranın yönetiminde.

OPERASYON GEZİ'DEN BERİ SÜRÜYOR

Gezi'den istediklerini elde edemediler. Şimdi buradan geliyorlar. Taşeronlar önemli. Bir sessiz direniş içindeler. Buna sessiz kalmak da taraf olmak gibidir. Bitaraf olan bertaraf olur. Şimdi de bertaraf olmayı veya birilerini bertaraf etmeyi seçtiler. Bu süreç içinde böyle bir operasyona taşeronluk yapmak çok üzücü bir olay. Ta başından beri Gezi'den bu yana kesilmiş değil. Şahsım, arkadaşlar hakkında yapılan yorumlar, atılan twitler… Hep sabrettik yine sabredeceğiz.

KARDEŞLERİNİ LANETLEDİKLERİNİ GÖRDÜK

Hayır işini de o çeteler üzerinden yapar. Hayrı tabi ki çete yapmaz. Ama birileri çete üzerinden yapar. Derin devletin içinde çeteler var, onlardan yararlanıyorlar. AK Parti gücünü derin milletten alıyor. Onlar da derin devletten alıyor. Büyümeye sekte vurma gibi bir ihanetleri oldu. Kardeş olduğunu söyleyenlerin beddualarla kardeşlerini lanetlediklerini gördük. Adeta yerle yeksan ettiklerini gördük. Belki de en üzücü olanı budur. Her şeyin takdiri Allah'ın elindedir. Bir müminin mümine böyle bir bedduası olmaz. Müslüman o kimsedir ki elinden ve dilinden Müslümanlar emindir. Bunu bildiğin halde bu tür bir bedduayı gönderiyorsun. Bu olmaz. Ondan sonra 'onu demek istemedim, bunu demek istedim' deniyor. Gerek Allah'ın ayetlerinde, gerek hadislerde bunlar yoktur. Allah'ın kahhar-ı mutlak ismiyle kimlere tecelli edeceği bellidir. Bu tür yaklaşım tarzı hoş bir tarz değil.

BİZ KAPIYI HİÇBİR ZAMAN KAPATMADIK

Bu iş 1978'lere kadar dayanıyor. Ayrıca A'dan Z'ye her şeyini bilemezsiniz. Bakıyorsunuz iyi niyetle çalışıyor. Kaldı ki bir yıl öncesine kadar herhangi bir sıkıntı da yaşamadık. Beraber yürüdük bu yollarda dedik. Biz hiçbir zaman için kapıyı kapamadık. Şimdiye kadar bu iktidardan ne istediler de vermedik? Her zaman ki çağrımızdır. Siyasetçi hiçbir zaman kapıyı kapatmaz. Üçüncü kişilere zemin hazırlanmıştır. Bunu hazırlayanlar kimlerdir. Bu gerilim köpürtülmeye devam edilirse bunun önü alınamaz.

Abdülkadir Selvi/Yeni ŞafakSayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/Basbakan-Erdogan-Hedefte-oglum-var-/47911