Albayrak'tan Bayraktar'a ağır sözler: Ayarları bozuldu
Albayrak'tan Bayraktar'a ağır sözler: Ayarları bozuldu

26 Aralık 2013 Perşembe   08:07

Trabzonlu olan Albayrak Grubu, hemşehrileri olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın istifasını Yeni Şafak gazetesinde "Ayarları bozuldu" diye haber yaptı.

Oysa Albayrak Grubu, Erdoğan Bayraktar'ın TOKİ Başkanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı döneminde en çok ihale alan gruplardan birisi olarak biliniyor.  Albayrak Grubu son olarakta Trabzonspor'un yeni stad ihalesi işini almıştı. Ayrıca Albayrak ve Bayraktar, Trabzonspor taraftarı olan iki grup.

İŞTE O HABER

Ayarları bozuldu

17 Aralık operasyonunda oğlu gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, istifa açıklamasıyla şaşırttı. Hem bakanlıktan hem de milletvekilliğinden ayrıldığını belirten Bayraktar, kendisine 'istifa' baskısı yapıldığını ileri sürdü

Halk Bankası merkezli operasyonlarda oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, yaptığı açıklamayla herkesi şaşırttı. NTV televizyonunun canlı yayınına katılan ve istifasını ekranda açıklayan Bayraktar, 'Soruşturma dosyasında var olan ve yasalara uygun olarak onaylanan imar planlarının büyük bir bölümü Sayın Başbakan'ın talimatıyla yapıldı. Başbakan'ın da istifa etmesi gerekir' sözleriyle büyük şaşkınlığa neden oldu.

KAFASI KARIŞIK

Hem bakanlıktan hem de milletvekilliğinden istifa ettiğini dile getiren Bayraktar, 'Şahsımı rencide edecek ya da izah edemeyeceğim hiçbir husus yok' dediği 'yasalara uygun' dosyalarda Başbakan Erdoğan'ın da imzasının bulunduğunu hatırlatarak, yaşadığı kafa karışıklığını gözler önüne serdi.

İstediği bakanla çalışma ya da istediği bakanı görevde almanın Başbakan'ın en tabii hakkı olduğunu dile getiren Bayraktar, şu ifadeleri kullandı:

EKRANDA HEDEF SAPTIRDI

'17 Aralık tarihinde yapılan operasyon dosyasında şahsımı rencide edecek veya izah edemeyeceğim hiçbir husus yok. Fakat 'rüşvet ve yolsuzluk ifadelerinin bulunduğu bir operasyon sebebiyle istifa ediniz ve beni rahatlatacak deklarasyonu yayınlayınız' şeklinde tarafıma baskı yapılmasını kabul etmiyorum. Etmiyorum çünkü, soruşturma dosyasında var olan ve yasalara uygun olarak onaylanan imar planlarının büyük bir bölümü Sayın Başbakan'ın talimatıyla yapıldı. Bu minval üzere bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa ettiğimi açıklıyorum. Bu milleti ve vatanı rahatlatmak için sayın Başbakan'ın istifa etmesi gerektiğine inandığımı ifade ediyor, yüce milletime saygılar sunuyorum.'Sayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/Albayrak-tan-Bayraktar-a-agir-sozler-Ayarlari-bozuldu/47912