Yargıtay görevlisi, işadamının dosyasını Gülen’e yollamış

30 Aralık 2013 Pazartesi   08:39

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Yargıtay’da görevli bir kişinin Fethullah Gülen’e bir işadamıyla ilgili bir dosya gönderdiğini söyledi.

Şahin, Gülen’in bunun üzerine “Adalet neyi gerektiriyorsa ona göre karar verin” diye cevap verdiğini ifade ederek, şunları anlattı:

“Cemaat; Fethullah Hoca cemaati dediğimiz bizlerin kardeşleri. Ancak acaba yargı içinde bu cemaate sempati duyanlar, bir takım yargıçlar bu projede görev üstlenmiş olabilirler mi? Buna ihtimal verebilir misiniz? Burada ilk defa açıklıyorum. Bu haberi aldığımda uzun süre düşündüm, inanmak istemedim, araştırdım, soruşturdum ve doğru olabileceği kanaatine vardım. Önemli bir holdingin başında bulunan bir kişi hakkında bir ceza davası var ve mahkûm olmuş. Dosya Yargıtay’a gelmiş. Yargıtay’da ‘Cemaatin imamı’ diye nitelendirilen kişi, ismi bende saklı, kendisini tanıyorum. Bu önemli kişinin dosyası ile ilgili ne karar verilmesi gerektiği hususunu dosyanın kısa bir özeti ile birlikte Pensilvanya’ya göndermiştir. Araştırdığımda maalesef bunun doğru olduğu kanaatine vardım. Hocaefendi, ‘Adalet neyi gerektiriyorsa ona göre karar verin’ demiş. Oraya sempati duyan bir takım kamu görevlileri belki yaranmak, belki başka nedenlerle bu tür yanlışlıklar yapabiliyor.”

Şahin ayrıca Gülen’i sevdiklerini belirterek, “Hocam artık Türkiye’ye dönün lütfen” dedi.Sayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/Yargitay-gorevlisi-isadaminin-dosyasini-Gulen-e-yollamis/47930