Abdullah Tivnikli'ye İBB'den iki imar dosyası
Abdullah Tivnikli'ye İBB'den iki imar dosyası

30 Aralık 2013 Pazartesi   08:59

Mal varlıklarına tedbir konulması kararı verilen işadamlarından Abdullah Tivnikli, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi’nden iki önemli dosya geçirmiş

'2. Dalga'da mal varlıklarına tedbir konulması kararı verilen işadamlarından Abdullah Tivnikli'nin şirketlerine ait iki önemli imar dosyası, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oy çokluğu ile kabul etmiş.

Yurt Gazetesi'nin haberine göre bunlardan bir tanesi, Silivri’deki rüzgar santralleri içindi. 23 adet rüzgar santrali için 440 bin metrekarelik tarım arazisinin imar planları değiştirilmiş. Arazi, İstanbul’un Çevre Düzeni Planı’nda 'tarımsal niteliği korunacak alanda' kalmasına karşın, oy çokluğu ile kabul edilen plan değişikliği ile 'Rüzgar Enerji Santrali Üretim Tesisleri Alanı'na alınmış.

5  KAT HAKKI 15'E ÇIKARILMIŞ

 Tivnikli için yapılan ikinci imar planı değişikliği ise Sancaktepe’de bulunuyordu. Haberde şöyle denilmiş: “Yargı kararı ile imar planları iptal edilen  Sancaktepe’deki Sinpaş ve Abdullah Tivnikli’ye ait inşaatları, yasal duruma kavuşturmak için İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nden karar çıkartıldı. Çevre yapılaşma şartlarına göre 5 kat yapılması gereken konut inşaatları, bodrumlarla birlikte 15 kat yapıldı.”

Soruşturmaya karşı alnımız açık
 
Büyük Rüşvet Operasyonu’nun ikinci ayağı olarak gösterilen, savcının görevden alındığı soruşturmada adı geçen ve malvarlığına mahkeme kararıyla tedbir koyulan işadamı Abdullah Tivnikli, yazılı açıklama yaptı:

“Şahsımız ve ticari faaliyetlerimiz üzerinden esef verici bir karalama ve yıpratma kampanyasının yürütülmekte olduğunu müşahede etmekteyiz. Bu vesileyle, bir kez daha evrensel hukuka ve ulusal hukukumuza aykırı en ufak bir faaliyetimizin olmadığını, mesnetsiz iddialarla ilgili yasal haklarımızı kullanacağımızı, ayrıca herhangi bir soruşturma karşısında alnımızın açık olduğunu ilan ederiz.”Sayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/Abdullah-Tivnikli-ye-IBB-den-iki-imar-dosyasi-/47934