Gazete ilanlarının paralarını kim veriyor?
Gazete ilanlarının paralarını kim veriyor?

6 Ocak 2014 Pazartesi   08:04

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sivil Dayanışma Platformu adı altında gazetelerde tam sayfa çıkan hükümete destek ilanlarının parasal kaynağını sordu.

Yenimahalle Belediyesi ile Türkiye Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) işbirliğinde yapımı tamamlanan Teoman Öztürk Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisi’nin açılışında konuşan Kılıçdaroğlu, “Bir sürü uyduruk yerler var. Parayı kim verdi? Bir gazetenin arka sayfasında tam ilan 50 milyar liradır. Kim bu sivil dayanışma platformu? Baktım içlerinde Hak-İş var, Memur-Sen var. Hak-İş’e aidat ödeyen bütün işçi kardeşlerime sesleniyorum. Senin genel başkan olarak seçtiğin Hak-İş genel başkanı kaç lira para alıyor? Yolsuzluğu meşru kılan bu ilanın parasını senin cebinden mi ödüyor? Çıkıp bunu açıkça deklare etsin.” çağrısında bulundu.

Gazetelerin arka sayfasına verilen ilanlarda Başbakan’ın fotoğrafının yanına ‘sağlam irade’ sözünün kullanıldığına dikkat çeken CHP lideri, “Sağlam irade olduğu kesin. Rüşvet ve yolsuzluk konusunda sağlam irade var. Malı götür götür, bir türlü doymuyor. Kaç lirayla doyacaksın? Kaç lira ile doyacaksan, rakamı söyleyin verelim. Kampanya açalım, verelim; sen de milletin yakasından düş.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın önceki gün gazetecilerle yaptığı toplantıyı da hatırlatan Kılıçdaroğlu, yolsuzluk ve rüşvet konusunda çalışan bir paralel devlet olduğunu vurguladı. Yürekli bir gazetecinin, ‘Bankanın genel müdürünün ayakkabı kutusunun içindeki 4,5 milyon doların işi ne; madem paralel devlet var, niye bu 4 bakanı istifa ettirdin?’ diye sormadığını dile getirdi.

CHP lideri, hükümetin Balyoz ve Ergenekon sanıkları için gündeme getirdiği ‘yeniden yargılama’ adımını gündem saptırma olarak değerlendirdi. Kılıçdaroğlu,  “Ergenekon, Balyoz konusunda yaptıkları haksızlıktan bahsederek gündem değiştirmeye çalışıyorlar. Yolsuzluk ve rüşvetin üstünü örtüyorlar. Ben sana inanmıyorum. Dürüst adam değilsin. Gel bu rezalete son verelim. Kanun teklifi vereceğim. Nereye giderse gitsin kul hakkı yiyenin hesabını sonuna kadar soracağım.” dedi.Sayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/Gazete-ilanlarinin-paralarini-kim-veriyor/47971