‘Büyük fırtına geliyor’
‘Büyük fırtına geliyor’

6 Ocak 2014 Pazartesi   08:54

İstanbul’da 17 Aralık’ta başlatılan, bakan ve çocuklarına uzanan yolsuzluk ve rüşvet operasyonun ardından Gülen cemaatine yakın olduğu ileri sürülen çok sayıda polis müdürünün görevden alınması ve yer değiştirmelerle süren gerilimin “boyutlanacağı” ileri sürüldü.

Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen Zaman gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, “Çok büyük bir fırtına geliyor diyorum... Paralel yapıya bir operasyon geliyor” dedi. Katıldığı bir televizyon programında Gülerce, “Paralel yapıya bir operasyon geliyor. Başbakan’ın toplantısı (Dolmabahçe’de yazar ve sivil toplum kuruluşlarıyla görüşmesi) da bunun bir göstergesidir. Bu şunu gösteriyor, Başbakan bir karar vermiş kendisine destek veren gazetecilere bu fikrini açıkladı” değerlendirmesinde bulundu.

Gülerce AKP ve cemaat arasındaki kavganın öncekilere benzemediğini vurgularken, “Bu olay ne Selçuklu’da yaşandı ne Osmanlı’da. Böyle yangın Sünniler arasında hiç yaşanmadı. Daha önce yaşanmamış bir operasyonu yaşayacağız. Pazartesi de başlayabilir, Uzakdoğu ziyareti sonrası da. Ama böyle bir operasyonu daha önce Türkiye görmedi” dedi.Sayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/Buyuk-firtina-geliyor-/47977