10 yıldır satılamadı şimdi 20 milyon $
10 yıldır satılamadı şimdi 20 milyon $

13 Ocak 2014 Pazartesi   08:28

Çanakkale’de, Bozcaada yakınlarında bulunan 800 dönümlük Tavşan Adası 10 yıldır alıcı bekliyor. Ada için biçilen değer her geçen gün artarken bugünkü değeri 20 milyon dolara ulaştı.

Halk arasında Eşek Adası olarak da bilinen 800 dönüm büyüklüğündeki ada, sayısız batık ve zengin canlı yapısının yanı sıra temiz deniziyle dalış tutkunları için tam bir cazibe merkezi olarak biliniyor. Adada bir fener ve iki iskele bulunuyor.

Ada ve imar durumuyla ilgili çok sayıda telefon aldıklarını belirten Adanın gayrimenkul danışmanı Hakan Güler, belirlenen fiyatın Tavşan Adası için uygun bir rakam olduğunu dile getirip, özel tekne turları düzenlenerek adada turizm faaliyetlerinin yapılabilmesinin de mümkün olduğunu kaydetti. 

Bozcaada merkezinin bir mil kuzeyinde bulunan Tavşan Adası'nda 1300'lü yıllara ait yaşam kalıntıları bulunuyor. Sayısız batık ve zengin canlı yapısının yanı sıra temiz deniziyle dalış tutkunları için cazibe merkezi olan ada, halk arasında Merkep ve Mavriya Adası olarak da biliniyor.
     
Önceki yıllarda bir süre hayvancılık yapılan, ancak şu anda kullanılmayan adada bir fener ile kuzey ve güney yönlerinde toplam iki iskele bulunuyor.
     
Üzerinde halen yüzlerce tavşanın yaşadığı ada, çevresindeki küçük adacıkları ve koylarıyla da potansiyel bir turizm merkezi olarak gösteriliyor.
     
Adanın sahibi olan iş adamının gayrimenkul danışmanlığını yapan firmanın temsilcisi Hakan Güler, genellikle ada ve imar durumu hakkında telefon aldıklarını ve arayan taliplilerle ilgili herhangi bir fiyat sorunu yaşamadıklarını söyledi.
     
20 milyon doların ada için çok uygun bir fiyat olduğunu belirten Güler, "Şahıslardan çok büyük firmalar adayla ilgileniyor, özel tekne turlarıyla adada çok önemli turizm faaliyetleri yapılabilir. Ayrıca adada turizm imarı var" dedi.
     
Güler, bir iş adamına ait adanın, turizm yatırımcıları için büyük fırsat olduğunu dile getirdi.Sayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/10-yildir-satilamadi-simdi-20-milyon-/48052