Sabancı Japon Başbakanı’na neden hayır dedi
Sabancı Japon Başbakanı’na neden hayır dedi

23 Ocak 2014 Perşembe   08:21

Kadın bu yılkı Davos’un yine baş gündem maddelerinden biri. Dünyanın en etkili 400 kadını Davos’ta bir araya gelmiş durumda. DEF’in bu yılki eş başkanlarından Yahoo CEO’su Marissa Mayer, Sheryl Sandberg, Güney Kore Başkanı Park Guen-Kye, Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rousseff, IMF Başkanı Christine Lagarde, Güler Sabancı, Petrobras’ın CEO’su Maria das Graças Silva Foster bazıları. DEF, kadın sorunlarına derinlemesine araştırma için üç ülkeye görev vermişti: Türkiye, Japonya ve Meksika. “Görev Gücü” ülkelerinden Türkiye maalesef bu yıl burada değil.

Ancak Sabancı “Görev Gücü”nün etkin bir üyesi olarak önemli platformlarda sesini duyuruyor.

Aynı zamanda DEF Küresel İş Konseyi Danışma Kurulu’nun üyesi olan Güler Sabancı dün dünyanın Nijerya Ekonomi Bakanı Dr. Ngozi Okonjo-İweala onuruna verilen davetin panelistleri arasındaydı.

Sabancı bu arada Japonya Başbakanı Şinzo Abe tarafından Japon kadının durumunun ele alınacağı bir “beyin fırtınası” seansına davet edilmiş.

Sabancı şakayla karışık gülerek “Çıkar çatışması nedeniyle başka bir “Görev Gücü” ülkesinin beyin fırtınası toplantısına katılamam. Başbakan Abe’ye katılmayacağımı bildirdim” diyor.

Gila Benmayor/RadikalSayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/Sabanci-Japon-Basbakani-na-neden-hayir-dedi/48176