Koç'un damadına büyük şok!
Koç'un damadına büyük şok!

28 Ocak 2014 Salı   08:04

SPK, Karsan Başkanı İnan Kıraç ve yardımcısı Jan Nahum ile Klod Nahum hakkında suç duyurusu kararı aldı.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Karsan'ı zarara uğrattıkları gerekçesiyle İnan Kıraç, Klod Nahum ve Jan Nahum hakkında suç duyurusunda bulunacak.

SPK bültenine göre Kurul, Karsan tarafından Heksagon AŞ'den yapılan tasarım ve mühendislik hizmeti alımlarında emsallerine göre bariz şekilde farklı fiyat uygulanması sonucunda, Karsan'ın malvarlığında faiz hariç 8 milyon 174 bin 314 TL tutarındaki azalma nedeniyle İnan Kıraç, Klod Nahum ve Jan Nahum hakkında suç duyurularının yapılmasına karar verdi.

FAİZİYLE TAHSİL EDİLECEK

Kurul suç duyurularının yanında fazla ödemenin yasal faiziyle birlikte tahsiline de karar verdi. Buna göre Kurul, 31 Aralık 2010 tarihinden itibaren işletilecek yasal faizi ile 226 bin 252 TL'nin, 31 Aralık 2011 tarihinden itibaren işletilecek yasal faizi ile 4 milyon 44 bin 396 TL'nin, 31 Aralık 2012 tarihinden itibaren işletilecek yasal faizi ile 3 milyon 903 bin 666 TL'nin, Heksagon AŞ nezdinde tahsil edilmesi için gerekli işlemlerin yapılması hususunda Karsan'ın ve Heksagon A.Ş. uyarılmasına karar verdi.

Bültende ayrıca, bu azalma sonucunda varsa zarara uğrayan yatırımcıların, Karsan yöneticileri aleyhine dava açabileceklerini bildirdi.

İnan Kıraç, Vehbi Koç'un kızı Suna Kıraç ile evli.Sayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/Koc-un-damadina-buyuk-sok/48209