İhlaszedeye tava yöneticiye villa
İhlaszedeye tava yöneticiye villa

30 Ocak 2014 Perşembe   08:21

 İhlaszedelere 14 yıldır alacaklarını ödemeyen İhlas Holding, 20 yöneticisine “çok uygun fiyatla” villa verdi. Milyonluk villalardan alanlar arasında Türkiye gazetesinin başındaki Nuh Albayrak da var 

Devletin, Bank Asya’yı batırma planı ile birlikte gündeme gelen “İhlaszedelerle” ilgili skandal büyüyor. İhlas Finans’ta mevduatı bulunan yaklaşık 70 bin mudiye 14 yıldır ödeme yapmayan İhlas Holding’te, şimdi de “villa krizi” çıktı. İhlaszedelere, mevduatlarını “tencere-tava” ile ödeme teklifinde bulunan holdingin, yaklaşık 20 yöneticisine “çok uygun” fiyatla lüks villalar verdiği belirlendi. Yöneticilerin lüks villalar için kaç para ödediği ise holding çalışanlarından sır gibi saklanıyor.

İHBAR YAĞIYOR

Taraf ’ın, Banka Asya Operasyonu ile birlikte gündeme getirdiği İhlaszedelerin sıkıntısı, İhlas Holding’te yaşanan iç savaşın ve kurum içi soygunun da gözler önüne serilmesine yol açtı. Konuyla ilgili olarak Taraf ’a ulaşan çok sayıdaki ihbar mektubuna göre, binlerce mudi İhlas Finans’tan kaynaklanan alacaklarını tahsil etmek için sıra beklerken, holding yöneticilerine ise milyonluk avantajlar sağlandığı belirlendi.

NUH ALBAYRAK DA VAR

Bu avantajların başında ise İhlas Holding tarafından kurumun üst düzey yöneticilerine, lüks villa verilmesi geliyor. Holding tarafından inşa edilen ve değeri 1 milyon lirayı bulan Marmara ve Güzelşehir villalarından yaklaşık 20 yönetici de aldı. Bu yöneticilerin, villalara kaç para verdiği sır gibi saklanıyor. Ayrıca, kurum içinde bu villaların “çok avantajlı fiyatlarla” yöneticilere satıldığı öne sürülüyor. Villalardan satın alan yöneticiler arasında Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak ile gazetenin bazı yöneticilerinin de bulunduğu bildirildi.

TarafSayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/Ihlaszedeye-tava-yoneticiye-villa-/48236