Melih Gökçek’e SABAH darbesi geldi
Melih Gökçek’e SABAH darbesi geldi

5 Şubat 2014 Çarşamba   08:23

Hükümete yakınlığı ile bilinen Sabah gazetesi, Ankara'da cemaate yakın iş adamı ve derneklerin kamu imkanlarıyla yurt yaptırdığını ileri sürdü.

Haber, Melih Gökçek'in Ankara Belediye başkan adaylığının sallantıda olduğu yönünde bir süredir AKP kulislerinde konuşulan iddiaları güçlendirdi.

Taraf, hükümet-Gülen Cemaati kavgasında sessiz kalması ve son anketlerde CHP'nin Ankara Büyükşehir adayı Mansur Yavaş'ın öne çıkması nedeniyle Gökçek'in adaylığının partide tartışma yarattığını duyurmuştu.

Önceki gün, Sabah'ın Ankara ekinin manşetinde yayınlanan haberde şu ifadelere yer verildi:

“Başkent'in en değerli bölgelerinden biri olan Çukurambar'da Konya Yolu üzerine inşa edilen Atlantik Eğitim Kurumları'na ait 25 katlı öğrenci yurdunun tamamı, kamu olanaklarıyla yapıldı. Trilyonluk araziyi Gülen'in yakın adamı Akın İpek'in Atlantik AŞ şirketine hibe eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, inşaatı da kendi olanaklarıyla yaptı... Büyükşehir Belediyesi ayrıca, Altındağ'da da yine bir yurt inşaatı yapıyor. Yine arazisi Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen yurdun da Fethullah Gülen cemaatine hibe edileceği belirtiliyor.''

Hüseyin Özkaya/TarafSayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/Melih-Gokcek-e-SABAH-darbesi-geldi/48296