Babacan’dan ‘Aydın operasyonu’ itirafı
Babacan’dan ‘Aydın operasyonu’ itirafı

12 Şubat 2014 Çarşamba   07:52

Babacan; Haziran 2011’de İstanbul’da gazetelerin ekonomi sayfası yöneticileriyle bir araya geldiği toplantıda, “Bankalar Birliği seçiminde Hüseyin Aydın’ı destekledik” dedi

Sabah-atv havuzu için Mehmet Cengiz’in de aralarında olduğu iki işadamına 200 milyon dolar usulsüz kredi açan Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın, 2011’de Hükümet operasyonuyla Bankalar Birliği Başkanlığı’na getirildiği dün Taraf ’ta yer alırken, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan da bu konuya bir açıklamasında yer vermişti.

Babacan; Haziran 2011’de İstanbul’da gazetelerin ekonomi sayfası yöneticileriyle bir araya geldiği toplantıda, “Bankalar Birliği seçiminde Hüseyin Aydın’ı destekledik” dedi.

Babacan söz konusu toplantıda, “Bankalar Birliği seçiminde herkes Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen’in seçilmesini beklerken, sizin Halkbank Genel Müdürü Hüseyin Aydın’a destek verdiğiniz. Hatta banka patronlarını aradığınız spekülasyonları yapılıyor. Bu iddiaya ne diyorsunuz” sorusu karşısında şunları söyledi: “Evet Hüseyin Aydın’ın arkasında olduğumuzu söyledik. Hüseyin Bey adaydı. Ancak nedense kamuoyunda onun adaylığı hiç konuşulmadı. Ergun Özen dahil başka isimlerin adaylığından söz edildi. Biz Hüseyin Aydın’ın yanında olduk.”

 BABACAN’DAN ÖZİNCE’YE

Babacan, “Şayet eski Başkan Ersin Özince’nin sert mesajları olmasa, seçimde yine bir adaya desteğiniz olacak mıydı” sorusunu ise şu sözlerle cevapladı:

“Kimin neyi söylediği ve söyleyiş tarzı çok önemli. Biz mesajı alırız. Siyaset ve ideoloji kokan cümlelerle o mesajın desteklenmesine gerek yok. Siyasete çok meraklı olan başka işe girecek. Hüseyin Bey de sorunları dile getiriyor ancak daha dengeli cümlelerle...”

TarafSayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/Babacan-dan-Aydin-operasyonu-itirafi/48337