Halkbanklı yöneticiler ‘ayakkabı kutusu’ndan dertli
Halkbanklılar ‘ayakkabı kutusu’ndan dertli

19 Şubat 2014 Çarşamba   08:20

Genel müdürünün evinde ayakkabı kutusu içinde 4.5 milyon dolar bulunan Halkbank’ta ‘kutu’ tedirginliği var. Banka yöneticileri, vatandaşın kapılarına ayakkabı kutusu bırakmasıyla protesto ediliyor

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kapsamında yapılan aramalarda evinde ayakkabı kutusunda 4.5 milyon dolar çıkan Halkbank eski Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın tahliye edilmesine yönelik tartışmalar sürerken, vatandaşın banka müdürlerinin kapısına “ayakkabı kutusu” bıraktıkları ortaya çıktı. Bazı şube müdürlerin ise, “kutu eleştirisi nedeniyle” müşterileri ziyaretlerini askıya aldıkları belirtildi.

Aslan’ın serbest bırakılmasına banka içindeki yansımaları şöyle:

“ASLAN KORUMA ALTINDA”

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonun simgesi haline gelen ayakkabı kutusunun mimarı Süleyman Aslan’ın jet hızıyla tahliye edilmesi, çalışma arkadaşlarına da sürpriz oldu. Taraf ’ın konuyla ilgili sorularını yanıtlayan banka yöneticileri, bu kadar kısa süre içinde Aslan’ın tahliye edilmesini beklemediklerini ve kararın kendileri içinde sürpriz olduğunu dile getirdiler. Banka yöneticileri, eski Genel Müdürleri için, “İyi bilanço okur. Ama bu tür iddiaları yürütecek kapasitede de bir kişi değildir” değerlendirmesinde bulundular. Banka içinde, Aslan’ın tahliye edilerek, koruma altına alınmış olacağı ihtimali üzerinde duruluyor. Aslan’ın bankaya geri dönmesi de imkânsız olarak görülüyor.

ÇALIŞANLAR RAHATSIZ

Öte yandan, Aslan’ın evinde bulunan ayakkabı kutusu, banka çalışanlarını da rahatsız etti. 17 Aralık operasyonun ardından birçok vatandaşın, bankaya telefonla ve e posta aracılığı ile tepki mektubu gönderdiği öğrenildi.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Avrupa Yakası’nda bankanın büyük bir şube müdürünün kapısının önüne, ayakkabı kutusu bırakıldığı bildirildi. Yine bazı banka yöneticilerin de, ayakkabı kutuları ile protesto edildiği kaydedildi. Sık sık, “sizin de kutunuz var mı” sorusu ile karşılaşan banka şube müdürlerinin, müşteri ziyaretlerini tamamen askıya aldıkları vurgulandı. Tüm bu gelişmeler banka içindeki rahatsızlığı hat safhaya çıkarırken, banka personeli, 10 yıllık emeğin bir ayakkabı kutusu ile yıkıldığını ifade ettiler.

Hüseyin Özay/TarafSayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/Halkbankli-yoneticiler-ayakkabi-kutusu-ndan-dertli/48398