Aydın Doğan, Fethullah Gülen için ne demiş?
Aydın Doğan, Fethullah Gülen için ne demiş?

19 Şubat 2014 Çarşamba   09:06

AKP cemaat kavgasında internete Fethullah Gülen’le ilgili çok sayıda ses kaydı sızdırıldı. Gülen’i arayan ve Doğan Yayın Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’la görüştüğünü söyleyen kişi, “Aydın Doğan’ın demokrat olarak sadece Gülen’i gösterdiğini” söylediğini iddia ediyor.

Aydın Doğan’ın, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın karşısına geçme gibi bir düşüncesinin de olduğunu söyleyen kişi, Doğan’ın damadı Mehmet Ali Yalçındağ ile görüştüğünü de ileri sürüyor.

Gülen’le telefon görüşmesi yapan isim, Aydın Doğan’ın cemaat aleyhinde yazılar yazılması için baskılar gördüğünü de kendisine anlattığını iddia ediyor.

Ses kayıtlarının internete sızmasının ardından bir açıklama yapan Aydın Doğan kayıtlardaki ifadelerin “üslubunu” yansıtmadığını belirterek, “Yapılan gerçekdışı yayınlar hakkında hukuki yollara başvuracağımızı belirtmek isterim” dedi.

Doğan açıklamasında, “Bugün yasadışı yollardan yapıldığı anlaşılan bir telefon dinlemesinin kayıtları internete düşmüştür. Bu kayıt Sayın Fethullah Gülen ile görsel medyadan bir yönetici arasında geçen bir telefon konuşmasına aittir. Bu görüşmede bana atfedilen bazı ifadeleri tam olarak hatırlamıyorum. Ancak bu ifadelerin benim üslubumu yansıtmadığını rahatlıkla söyleyebilirim” dedi.

Gülen’e ait olduğu iddia edilen bir başka konuşmada ise Gülen’i arayan isim, ABD’nin Almanya Devlet Başkanı’nı dinlediğini ve Başbakan Erdoğan’ın ofisinden böcek çıktığı yönündeki haberlere dikkat çekerek, ABD’nin dünyadaki herkesi dinlediğine dair haber  yapılması konusunda Gülen’e sorular soruyor. Gülen’in ise “ABD ile aralarının bozulmaması gerektiği” yönünde cevap verdiği söz konusu haberin yazılmasının engellediği ileri sürülüyor.

Bir başka konuşmada ise Gülen’i arayan kişinin, kendilerine CHP’den bir yöneticinin geldiğini ve İstanbul için Mustafa Sarıgül’ün kesin aday gösterileceğini ifade ettiği iddia ediliyor. Bir diğer ses kaydındaki iddia ise STV’nin ünlü dizisi Şefkat Tepe’nin senaryosunun Gülen’e sorulmasıyla ilgili. Kayıda göre Gülen senaryo ile ilgili düşüncelerini belirtiyor ve dizideki “Karanlık Kurul” bölümüne onay veriyor.Sayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/Aydin-Dogan-Fethullah-Gulen-icin-ne-demis/48405