Mustafa Sarıgül'ün B Planı
Mustafa Sarıgül'ün B Planı

20 Şubat 2014 Perşembe   07:26

CHP’nin İBB Başkan adayı Mustafa Sarıgül, “B Planı”nı devreye soktu. Seçilmeme ihtimaline karşı oğlu Emir’i Şişli Belediye Meclis Üyesi listesine 4’üncü sıradan koydu. 

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, seçim kampanyasını sürdürürken bir yandan da planlarını devreye sokmaya başladı. Önemli ilçelere kendisine yakın adamları belediye başkan adayı yapan Sarıgül, Şişli Belediyesi’ni de elinde tutmak için ilk adımını attı.

BÜYÜKŞEHİR'E DE 'ÜYE'

 AKŞAM’ın 11 Kasım 2013’te gündeme getirdiği proje, önceki akşam meclis üyesi adayları listesi açıklanınca ortaya çıktı. Sarıgül oğlu Emir Sarıgül’ü Şişli’den 4. sıra meclis üyesi adayı yaptı. Emir seçilirse hem Şişli’nin hem de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi adayı olabilecek.  

EMİR BAŞKAN OLACAK

 Sarıgül’ün seçilememesi ihtimali üzerine yaptığı iddia edilen plana göre; Şişli'ye CHP’li belediye başkanı seçilirse 1 yıl sonra görevinden istifa ettirilecek. Ardından oğul Sarıgül, başkanlık koltuğuna oturtulacak. Bu sayede Sarıgül, Şişli'yi elden bırakmamış olacak. 

İLK 5 SARIGÜL’E AİT

 Sarıgül ayrıca danışmanlarına da ilk sıra kıyağı yaptı. Beşiktaş’a belediye başkanı yapmak için uğraştığı danışmanı Tonguç Çoban aday olamayınca Şişli’den meclis üyesi adayı olarak ilk sıraya konuldu. Sarıgül, tüm ilçelerde ilk 5’e kendi adamlarını yerleştirdi.

SARIGÜL'DEN CUMHURBAŞKANI'NA HAKARET

 Sarıgül’den Cumhurbaşkanı'na hakaret: MUSTAFA Sarıgül, dün twitter hesabından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e hakaret eden bir mesaj paylaştı. Tweet’ine “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı” notunu koyarak boş koltuk FOTOĞRAFI paylaşan Sarıgül’e takipçileri de eşlik etti. Sarıgül’ün takipçileri Cumhurbaşkanı'na hakaretlerde bulundu.

CHP'DE 4 İLÇE BAŞKANI İSTİFA ETTİ

CHP’de sular durulmuyor. Adaylar konusunda Antalya ve İzmir’de başlayan kriz İstanbul’a da sıçradı. Milletvekillerinin tepkilerine hatta istifasına yol açan kriz, il ve ilçe başkanlarını da harekete geçirdi. İstanbul'da 4 ilçe başkanı görevlerinden istifa etti. İstifaların, belediye meclis üye listesindeki anlaşmazlık nedeniyle olduğu öğrenildi. CHP Sarıyer Belediye Meclis üyeleri listesi üzerinde uzayan tartışma nedeniyle CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz istifa etti.

Beyoğlu İlçe Başkanı İnan Günay ve ilçe yönetim kurulu da aynı nedenlerden görevlerinden ayrıldı. Sarıyer ve Beyoğlu'nun yanı sıra Üsküdar İlçe Başkanı Mustafa Çetinkaya ile Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz da istifa eden isim oldu. Bahadır, istifasını bir basın açıklamasıyla duyurdu.

AkşamSayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/Mustafa-Sarigul-un-B-Plani-/48407