Özbaş Dış Ticaret 5 milyon TL yatırım aldı

12 Kasım 2020 Perşembe   02:04

Küresel erken aşama yatırım ve sermaye piyasalarının Davos'u olarak kabul edilen Dünya Melek Yatırım Forumu (World Business Angels Investment Forum-WBAF) iş birliği ile 23 Akdeniz ülkesinin melek yatırımcılarını şok eden 2019 yılında ihracat rekoru kıran Özbaş Dış Ticaret'e 5 milyon TL yatırım yapıldı.

İHRACATTA BÜYÜK HAMLE

Yatırımın onaylanması ile istanbul'da düzenlenen Dünya Melek Yatırım Forumu 2020'nin resmi açılışı gerçekleşti. İş ve politika dünyası başta olmak üzere toplumun tüm alanlarından aktörlerin bir araya geldiği, 78 ülkeden yatırımcıların 42 farklı ülkeden 100 startup (sıfır noktasından aksiyon alan bir şirket için kullanılan terim) ile buluştuğu dev organizasyonda sözleşmeler yapıldı.

ANTALYA ORGANIZE SANAYI BOLGESI (OSB) TEKNOPARK, 23 AKDENIZ ULKESININ MELEK YATIRIMCILARINI ANTALYA'DA BULUSTURACAK.(BAYBARS ALTUNTAS- HAKKI BAHAR) (FOTO:ANTALYA-DHA)

Özbaş Dış Ticaret Kurucu Ortağı Muhammed Özbaş yatırım ile ilgili şunları söyledi

Neredeyse pandemi ile aynı döneme denk gelen son 9 ayda büyüme hızımızı artırdık, 3 binin üzerinde müşteri Özbaş Dış Ticaret aracılığı ile 63 ülkeye ihracat yaptı. Platformdan üretilen teklif sayımız 6 kat, müşteri sayımız ise 7 kat arttı. Hızlı ürün geliştiren ve lojistik tecrübeleri olan 14 kişilik bir ekip büyüklüğüne ulaştık.

Halihazırda global müşterilerimiz bulunuyor ama özellikle Dubai, Amerika ve Avrupa’da satış ağımızı güçlendirmek ve yabancı müşteri sayısını artırmak için çalışacağız. Aynı zamanda ekibimizi satış ve ürün yönetimi noktasında büyütmeye devam ediyor olacağız. Müşteri sayımızı ve verilen hizmet çeşitliliğini artıracağız.

E-ihracat lojistiğinde akla gelen tek alternatif olacağız Geçtiğimiz günlerde devreye aldığımız Etsy ve Amazon.com entegrasyonu gibi yurt dışına ürün satmak isteyen girişimcilerin hayatını kolaylaştıracak dijital lojistik odaklı ürünler devreye almaya edeceğiz.

 

 Sayfa Adresi: http://istegundem.com/haber/Ozbas-Dis-Ticaret-5-milyon-TL-yatirim-aldi/48448